Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin yatırımı yapıyorsanız gerekli güvenlik önlemlerini almalısınız. Bitcoin cüzdanları, BTC’lerinize erişmek, onları kullanmak ve transfer etmek için gereken kodları ve özel anahtarları koruyan bir depolama ortamıdır. Birçok Bitcoin cüzdanı olduğu için en iyi BTC cüzdanı hangisi, bunu bulmak kolay değil. Bu içeriği oluşturduk çünkü BTC’lerini güvence altında tutmak isteyen yatırımcılara rehberlik etmek istiyoruz.

Kripto para cüzdanları, kriptolara erişmek, onlarla işlem yapmak, DeFi protokollerini çalıştırmak, staking yapmak ve transfer yapmak gibi çeşitli işlevlerden birkaçına sahip olur. Her cüzdanın kendine ait 12 veya 24 kelimeden oluşan bir özel anahtarı vardır.

Cüzdan Türleri

Soğuk Cüzdan

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 2
Soğuk Cüzdan

İnternete bağlanmayan bu cüzdanlar, varlıklarınızın saldırı görme riskini minimuma indirir. Çevrimdışı olan bir bilgisayarda varlıklarınızı saklayabilirsiniz. Sıcak cüzdanlara göre daha güvenli olan bu sistemde anlık alım satım işlemleri de uygulanamaz.

Sıcak Cüzdan

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 3
Sıcak Cüzdan

Sıcak cüzdanlar çevrimiçi kripto depolama sağlar ve genellikle üçüncü taraf hizmeti veya uygulamalarıyla ilişkilendirilir. Daha kullanışlı bir kripto depolama uygulaması sağlayan bu cüzdan türünde varlıklarınızı güvende tutmak için birçok tedbir almalısınız.

Donanım Cüzdanları

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 4
Donanım Cüzdanları

Kripto paralarınızı fiziksel bir ortamda tutmak için donanım cüzdanına sahip olmalısınız. Donanım cüzdanları istediğinizde internete bağlanır istediğinizde çevrimdışı olur. Hem iyi kullanılabilirlik hem de güvence sunarlar.

En İyi Bitcoin Cüzdanları

Trezor Model T

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 5
Trezor Model T

Trezor Model T, kripto para depolamak için çok iyi tasarlanmış bir donanım cüzdanıdır. Dokunmatik ekrana ve güçlü şifrelemeye sahip cüzdanda U2F isimli evrensel 2. faktör doğrulama sistemi vardır. Bu sayede kriptolara erişim kontrolü güçlendirilmiştir. Trezor Model T’nin en kötü yani €249’luk yüksek fiyatıdır.

Ledger Nano X

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 6
Ledger Nano X

Ledger’ın Nano X modeli, kripto paraları kolayca depolamayı sağlayan bir donanım cüzdanıdır. Sekiz saate kadar pil ömrü olan bu cüzdan, akıllı telefona veya PC’ye bağlanarak kullanılabilir. Bluetooth özelliği ve şık tasarımı sayesinde portföylerinizi hızlı ve kolay şekilde yönetebilirsiniz. Ledger Live yazılımının sezgisel arayüzü, kripto varlık ticareti yapmayı kolaylaştırmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Aavegotchi (GHST) Nedir? Aavegotchi (GHST) Geleceği ve Yorum 2022

Coinbase

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 7
Coinbase

Coinbase, dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olarak sektörün birçok alanında hizmet vermektedir. Ücretsiz olarak sağlam bir sıcak kripto cüzdanı da sunan Coinbase, cüzdanla birçok büyük bankanın da bağlantı kurabilmesini sağlamıştır. Coinbase cüzdanına entegre edilen birçok DeFi protokolü vardır. Bu cüzdanla Bitcoin dahil birçok kripto kolayca alınıp satılabilir.

Chromium uzantısı, web arayüzü ve Coinbase mobil uygulaması üzerinde çalışan cüzdanın bir masaüstü uygulaması yoktur.

Exodus

Bitcoin Tutmak İçin En İyi 4 Bitcoin Cüzdanı 8
Exodus

Exodus, Bitcoin ve diğer birçok kripto paraya destek veren sıcak bir cüzdandır. 150’ye yakın kriptoyu destekleyen cüzdan, anlık kripto transferlerine de olanak tanır. Cüzdanda swap özelliği olduğundan herhangi iki kripto arasında anlık ticaret yapabilirsiniz. Cüzdanın QR kod özelliği, kripto göndermeyi ve almayı oldukça kolaylaştırmıştır.

Exodus’un Trezor donanım cüzdanı entegrasyonu vardır. Bu, her iki cüzdan üzerinden kripto paralarınızı yönetebilmenizi sağlar. Exodus masaüstü uygulamasında Trezor Bridge’i etkinleştirdikten sonra BTC’lerinizi sıcak cüzdandan soğuk cüzdana basitçe aktarabilirsiniz. Exodus’un Windows, Linux, Mac, iOS ve Android uygulamaları vardır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu