Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti - BTC MAGAZİN

Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti

Dünyanın bir numaraları kripto para birimi Bitcoin, geçen hafta kaydettiği keskin kayıpların ardından toparlanıyor. Bitcoin %2’nin üzerinde artış gösterdi ve pazartesi 18.600$’ın üzerinde işlem görerek, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’a bir kez daha yaklaştı.

Yeni ralli, perşembe günü kripto varlığın 16.200$’a kadar düşmesinin ardından geldi. Bununla birlikte, Bitcoin son dört günde %15 artış yaşayarak pazartesi günü neredeyse 18.700$’a ulaştı. 24 saatlik işlem hacmi ise 24.8 milyar dolar.

BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Analistler, son hareketlerin Bitcoin’in düzeltmeyi bitirdiğini gösterdiğini düşünüyor. Geçen hafta gerçekleşen düşüşten önce, Bitcoin, fiyatı neredeyse üç yılın en yüksek seviyesine çıkarak çılgın bir ralli gördü. Tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı ve Aralık 2017’den bu yana ilk kez 19.000$ eşiğini aştıktan sonra düşmeye başladı.

Genellikle Bitcoin’in peşinden giden piyasa değerine göre top 10 kripto para biriminin büyük bir kısmı pazartesi günü Bitcoin ile birlikte yükseldi. Yalnızca XRP ve Tether daha düşük işlem gördü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu