Bitcoin, Yükseliş İçin Mücadele Ediyor, Daha Fazla BTC Düşüşü Mümkün Olabilir!

Altcoinler, geçen hafta Ethereum‘un (ETH) ralliye liderlik etmesi ve yazım zamanı itibariyle 1.500 doları geçmesiyle sağlam bir gösteri yaptı. Öte yandan, Bitcoin‘in performansı nispeten düşük kalıyor!

Son bir haftada %12 kazanan BTC, 200 haftalık hareketli ortalamasında güçlü dirençle karşılaşmaya devam ediyor. 200 haftalık hareketli ortalamasında reddedilen BTC şu anda 22.067 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin bu seviyeleri geçemezse, çok yakında bir miktar tersine dönüş ve kâr rezervasyonu bekleyebiliriz. Şimdi, zincirleme metriklerden bazılarının ileriye dönük olarak ne önermesi gerektiğine bir göz atalım.

Bitcoin Zinciri Metrikleri

Bitcoin’in mevcut spot fiyatı şu anda gerçekleşen fiyatının altında işlem görüyor. Tarihsel eğilimler, bunun geçmiş ayı döngülerinde birikim dönemi olduğunu gösteriyor. Önceki ayı döngüleri dikkate alındığında gerçekleşen fiyatın altında harcanan ortalama süre 197 gündür. Glassnode, 2022 ayı piyasası boyunca sadece 35 günlük bir mesaimiz olduğunu belirtiyor.

Bitcoin, Yükseliş İçin Mücadele Ediyor, Daha Fazla BTC Düşüşü Mümkün Olabilir! 2
Kaynak: Glassnode

Öte yandan Glassnode, Bitcoin’in MVRV rasyonunun 1.0’ın altına düştüğünü açıklıyor. Düşük MVRV oranları, mevcut piyasa fiyatının zincir üzerindeki yatırımcıların satın alma fiyatının altında olduğunu söyler. İdeal olarak, 1.0’ın üzerindeki bir MVRV oranı, pazarın gücünü gösterir. Glassnode’un açıkladığı gibi:

MVRV Oranı şu anda 0,953’te (-%4,67 gerçekleşmemiş kayıp) işlem görüyor ve bu, önceki ayı döngülerinde görülen 0,85 ortalama (-15% gerçekleşmemiş kayıp) kadar derin değil. Bu, dip oluşturmak için daha fazla olumsuzluk ve/veya konsolidasyon süresi gerektiği anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bu ayı döngüsünde daha fazla yatırımcı desteğinin mevcut olduğuna da işaret edebilir.

Bitcoin, Yükseliş İçin Mücadele Ediyor, Daha Fazla BTC Düşüşü Mümkün Olabilir! 3
Kaynak: Glassnode

Popüler kripto piyasası analisti Lark Davis, bunu bir ayı piyasası rallisi olarak adlandırıyor ve takipçilere bazı son pumplardan sonra pozisyonlardan çıkmalarını öneriyor. Davis, Twitter gönderisinde şunları yazdı:

“PSA duygularınızı kontrol ediyor, aksi kanıtlanana kadar bu bir ayı piyasası rallisi. Alım satım yapmak için birçok fırsat, hatta bazı pozisyonlardan çıkmak bile olabilir, ancak dikkatli olun”.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rus Rublesi, Bitcoin Karşısında Değer Kazanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu