Bitcoin’de Ekim Rüzgarı: Zeberg ve Negentropic’ten Pozitif Tahminler

Henrik Zeberg ve "Negentropic", Ekim ayının kripto piyasası için potansiyel olarak olumlu bir dönem olduğunu ifade ediyor.

Son dönemde Bitcoin’in yaşadığı dalgalanmalara rağmen ünlü yatırımcı Henrik Zeberg, kripto para piyasası için oldukça pozitif bir tablo çizdi.

Tarihsel olarak Ekim ayının kripto para birimleri için boğa dönemi olduğunu hatırlatan Zeberg, Bitcoin‘in bu ayın başında 28.000 doları aştığına dikkat çekti. Ancak son işlem seansında BTC’nin 27.383 dolara gerilediğini gözlemledik.

Zeberg, piyasa dinamiklerini değerlendirerek BTC/SPX oranının, piyasanın boğa aşamasında olduğunu işaret ettiğine vurgu yaptı. “Risk varlıklarında canavarca bir yükselişin başlangıcındayız,” diyen Zeberg, bu boğa döneminin sonunda ayıların bile boğa olacağına inanıyor.

Bu pozitif havayı destekleyen bir diğer isim de Glassnode kurucusu “Negentropic”.

Negentropic, Ekim ayının kripto piyasası için önemli bir dönem olduğunu ve mevsimsellik ile ETF iyimserliğinin, Bitcoin fiyatının bir ay içinde gördüğü en yüksek seviyeye ulaşmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Ekim sonundaki opsiyon işlemlerinin hacminin, yakın gelecekte heyecan verici fiyat hareketlerine işaret ettiğini de ekledi.

Kripto piyasasının geleceği hakkındaki bu umut verici tahminler, yatırımcıların gözlerini bir kez daha Bitcoin ve diğer kripto paralara çevirmesine neden olabilir. Ancak her zaman olduğu gibi, yatırımcılar her türlü finansal hareketlerini dikkatli bir şekilde planlamalıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mike Novogratz, Bitcoin ile Altın Arasındaki Çekişmede Orta Yolu Buldu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu