Bitcoin’den Daha Pahalı Olan DeFi Tokeni Coinbase’de Listeleniyor

  • Coinbase, şu anda Bitcoin’den daha pahalı olan en sıcak DeFi tokeni olan YFI’yi listeliyor.

10 Eylül’de Coinbase Pro, 18 Temmuz’dan bu yana yüzde 110.377’nin üzerinde artış gösteren en sıcak DeFi token olan yearn.finance (YFI)’yi listeleme hakkında bir duyuru yaptı.

YFI, kazançlarının bir kısmını egale etmeden ve 33.275$ seviyelerine yerleşmeden önce; FTX borsasında yaklaşık %20 artarak 35.035$’a çıktı.

Borsa, gelen transferleri kabul etmeye başlayarak 14 Eylül Pazartesi günü YFI-USD emir defterinin dört aşamalı lansmanını başlatacak:

Platformda yeterli YFI arzı sağlandıktan sonra, YFI-USD emir defterimizde işlem yapmak dört aşamada başlayacak; transfer-only, post-only, limit-only ve full trading.

YFI için “Büyük” Bir Anlaşma

ABD’deki en büyük perakende borsası Coinbase’de listelenmek, YFI’yi bir kenara bırakın, herhangi bir altcoin için büyük önem taşıyor.

YFI’nin kurucusu Andre Cronje’nin lansmanında “tamamen değersiz” olarak adlandırdığı göz önüne alındığında, yeni doğan yönetişim tokeninin hızlı yükselişi şaşkınlık yaratmaya devam ediyor:

“Bu kontrolden vazgeçme çabalarımızda (çoğunlukla tembel olduğumuz ve bunu yapmak istemediğimiz için), tamamen değersiz bir 0 tedarik tokeni olan YFI’yi yayınladık. Yeniden tekrarlıyorum, 0 finansal değeri var.” 

Coinbase’in eski avukatı ve ürün lideri Reuben Bramanathan, listelemenin YFI için “çok büyük” olduğunu çünkü Amerikan kripto borsasının bunu bir menkul kıymet olarak görmediği anlamına geliyor.

Bir Listeleme Çılgınlığı

Muhafazakar listeleme politikası ile tanınan Coinbase, son zamanlarda agresif bir şekilde yeni coinler ekliyor.

Dün, Loopring (LRC) tokeni için de destek ekledi, destek eklediğini duyurmasının ardından LRC tokeni fiyat bakımından çok fazla yükseldi.

Efsanevi Coinbase etkisi, tüccarlar her listeleme duyurusunda yeşil düğmeye (alma tuşuna) çılgınca basarken, ancak bu yükselişler göz açıp kapayıncaya kadar azalmaya/yerini düşüşe bırakmaya meyilli olduğundan, kendi kendini gerçekleştiren bir döngü olmaya devam ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın