Bitcoin’e Yatırım Yapan Jim Cramer: Kripto Güvenli Yatırım Olarak Görülmemeli

CNBC sunucusu Jim Cramer, yakın tarihli bir röportajda kripto para birimleri konusundaki mevcut duruşunu paylaşarak, insanların güvenli bir yatırım olarak algılamadıkları sürece yeni ortaya çıkan varlık sınıfına yatırım yapmakta özgür olmaları gerektiğini iddia etti.

Cramer, kriptonun kişinin portföyünün sadece küçük bir parçası olması gerektiğini iddia ediyor. Kişisel olarak kripto para birimlerine %5’ten fazlasının tahsis edilmesini önermiyor. Cramer ayrıca kriptoya yatırım yapmak için borç para alma fikrini de eleştirdi. 

“Mad Money” sunucusu, Bitcoin ve Ethereum’u “en meşru” kripto para birimleri olarak görüyor.

Cramer, meme kripto para birimi Dogecoin’i defalarca eleştirdi ve Ocak ayında kayıt dışı bir menkul kıymet olabileceğini öne sürdü.

Cramer, kripto para birimlerinin gelecekte yaygın bir şekilde benimsenebileceğine inanıyor. Ünlü hisse senedi toplayıcı, takas edilemez tokenlere (NFT) olan ilgisinden dolayı satın aldıktan sonra Ether’i elinde tutmaya devam ediyor.  

2021’de kripto para birimleri ana akım haline gelmesine rağmen, Cramer hala kripto para birimlerinde yeni servetler kazanılabileceğine inanıyor.   

Bitcoin ve Ether, Kasım ayı başlarında kaydedilen rekor seviyelerinden sırasıyla %56.22 ve %63.20 düştü.

Cramer geçmişte Bitcoin’i eleştiriyordu, ancak 2020’de fikrini değiştirdi ve ilk kez BTC satın aldı.      


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Terra Kurucusu Do Kwon Nerede Saklanıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu