Bitcoin’ın Patlayıcı Yükselişi Bu Olaydan Sonra Gerçekleşebilir

Son dönemde, Bitcoin’e ilişkin boğa görüşü dile getiren tanınmış trader Henrik Zeberg, bu pozisyonunu destekleyen bazı önemli faktörleri vurguladı.

Zeberg, son bir tweetinde Bitcoin ile ABD tahvilleri arasındaki korelasyona ve beklenen faiz oranlarının düşmesine ve ardından tahvillerdeki ralliye dikkat çekti. Bu faktörlere dayanarak, Zeberg Bitcoin’in yakın gelecekte güçlü bir ralliye hazırlandığına inanıyor.

Zeberg’in analizi, Bitcoin’in farklı faiz oranı ortamlarında gösterdiği tarihsel performansa odaklanıyor. Trader’a göre, BTC gibi diğer kripto para birimleri, 2021 ve 2022’de görülen faiz artışı dönemlerinde zorlanmaktadır.

Ancak trader’a göre, faiz düşüşleri döneminde Bitcoin tarihsel olarak iyi performans göstermiştir. Zeberg, Bitcoin ile ABD tahvilleri arasındaki pozitif korelasyona odaklanarak, özellikle değer açısından, yaklaşan faiz oranlarındaki düşüşün ve ardından tahvil rallisinin Bitcoin’in fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacağını öngörüyor.

Bu arada, BTC son iki haftadır 26.800 ila 28.000 dolar arasında nispeten dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu volatilite azalması, BVOL endeksine yansıdı ve endeks, geçen yılın sonu ve bu yılın başında görülen seviyelere geriledi. Piyasa, alıcılar ve satıcılarının bir sonraki hamleyi heyecanla beklediği bir konsolidasyon dönemine girdi.

Zeberg’in tahmini, piyasa katılımcıları arasında hala ilgi uyandırmaya devam ederken, tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya ayıların boğaları alt edip edemeyeceği sorusu cevapsız kalıyor. Bitcoin‘in fiyatı gelecekte yükselecek mi yoksa düşecek mi, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mt. Gox, 142 Bin BTC'nin Geri Ödemesine Başlayacak; Bitcoin Fiyatı Tehlikede mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu