Bitcoin’in Sürpriz Yükselişi, Gerçek Bir Ralli mi Yoksa Bir Tuzak mı?

Üçüncü çeyrekteki durgunluktan sonra, yeni ay kripto piyasasına parlak beklentiler getiriyor. İyimserlik artarken, Bitcoin bu ayın başında rekor bir değer gördü.

Kripto piyasası Ekim’de canlandı. BTC, pazartesi günü günü 28.600 dolara ulaştı ve ardından hafif bir düşüş gördü. Üçüncü çeyrekteki durgun hareketlerden sonra, birçok insan yeni ayın kripto dünyası için daha parlak fırsatlar sunacağını düşünüyor.

Bitcoin Hareketi Yatırımcıları Heyecanlandırıyor

Ekim ayına BTC, yükselişle başladı. Bu yükselmenin arkasında, Bitcoin’in tekniklerindeki ve özelliklerindeki gelişmeler yatıyor.

Santiment, Bitcoin’in 28.000 doların üzerine çıkmasıyla gerçekleşen büyük işlemlerin piyasa için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Santiment’e göre, son zamanlarda borsalarda Bitcoin arzı azalmış durumda.

Son raporlara göre, büyük Bitcoin sahipleri son dönemde hem Bitcoin hem de Tether biriktiyorlar. Eylül ayının sonlarına doğru, bu büyük oyuncuların elinde hatrı sayılır miktarda Bitcoin bulunuyor. Tether sahipleri de benzer şekilde coin biriktiriyor.

“TheBirbNest”in kurucusu Adrian Zduńczyk başta olmak üzere birçok kripto uzmanı, BTC’nin fiyatının yükseleceği yönünde tahminlerde bulunuyor.

Peter Brandt ve Rekt Capital gibi isimler de Bitcoin’in olumlu bir yönde ilerlediğine inanıyorlar. Özellikle Rekt Capital, Bitcoin’in Ekim’de kritik bir direnç noktasını geçtiğini ve bu yükselişin devam edebileceğini belirtiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 20.000 Dolara Ulaşınca Satış Baskısı Arttı, Ancak İşler Değişebilir

Yine de herkes bu kadar iyimser değil. Bazı analistler, Bitcoin’in geçmişteki hareketleriyle şu anki hareketleri arasında benzerlikler olduğunu düşünüyorlar.

Son olarak, haberin yazıldığı anda Bitcoin son 24 saatte %2,9 düşüşle 27.519 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu