Bitfinex, 400 Milyon Dolar Ödül Sunuyor - BTC MAGAZİN

Bitfinex, 400 Milyon Dolar Ödül Sunuyor

  • Büyük kripto borsası Bitfinex, 2016 yılında ona saldıran ve çalınan Bitcoin’leri kurtarmaya çalışan bilgisayar korsanlarıyla iletişim kurmasına yardımcı olana 400 milyon dolara kadar ödül sunuyor.

Bitfinex, bilgisayar korsanlarının Ağustos 2016’da çaldığı Bitcoin‘leri kurtarmaya hevesli ve borsada, siber suçlular ile temasa geçmesine yardımcı olabileceklere 400 milyon dolara kadar bir ödül sunuyor.

Bitfinex, bilgisayar korsanlarına BTC’yi geri vermek için de ödeme yapılacağına ve tarafların kimliklerinin açıklanmayacağına söz veriyor.

2016 Bilgisayar Korsanları İçin 400 Milyon Dolar Ödül

Ağustos 2016 başında, büyük borsa Bitfinex, yaklaşık 120.000 BTC (o zamanki fiyattan 72 milyon’ın biraz altında) kaybettiği bir hacker saldırısına maruz kaldı.

Bu yıl, siber suçlular bu fonların bir kısmını aktif olarak cüzdanları arasında değiştiriyorlar ve bu sabah Btcmagazin, en son 7 milyon dolarlık en son işlemleri bildirdi.

Şimdi, Bitfinex, çalınan Bitcoin’lerin geri dönmesini istediği kelimesini yayıyor ve hem korsanlarla hem de bilgisayar korsanlarıyla iletişim kurmaya yardımcı olacaklara bu 400 milyon dolarlık fondan ödeme yapmaya hazır.

Bir Aracı İçin Ödül

Platform tarafından Btcmagazin ile paylaşılan mektup, ödül için önce hacker ekibiyle iletişim kurmaları gerektiğini belirtiyor. Bitfinex’in eksik fonlarını kurtarmasına yardımcı olanlar, borcun geri kazanmayı başardığı miktardan yüzde 5 alacaklar ( BTC veya eşdeğer fonlar veya mevcut piyasa değerlerindeki varlıklar şeklinde).

Bilgisayar Korsanları Ne Kadar

Yukarıda belirtildiği gibi, borsa çalınan Bitcoin’leri geri vermeyi kabul ederlerse, suçlulara – iade edilen miktarın yüzde 25’ini – ödemeye hazırdır.

Bütün bunlar özel ve güvenli bir şekilde yapılacak, mektup vaatleri ve ilgili tüm tarafların kimlikleri açıklanmayacak.

Çalınan Bitcoinler tam olarak kurtarılırsa, operasyonun ödülleri toplamda 400 milyon dolara kadar çıkacaktır. 2016 yılında çalınan BTC, geçen yıl toplananlar hariç, mevcut piyasa fiyatından 1.344 milyar dolara mal oldu. Bu miktarın yüzde otuzu 403.288.427 dolara eşittir.

Bitfinex CTO Paolo Ardoino bu teklife yorum yaptı:

“Bitfinex’teki 2016 güvenlik ihlallerinden sorumlu olanlarla doğrudan temasa geçmemizi sağlayacak bilgileri ödüllendireceğiz. Bilgisayar korsanları, iade edilen mülkün bir kısmını alacaktır.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu