BitMEX İçin İşler Kötüleşiyor

  • BitMEX’ten gelen herhangi bir coin, Chainalysis tarafından “yüksek riskli” olarak etiketlenmeyecektir.

Önde gelen Blockchain dedektifi Chainalysis, 6 Ekim Forbes raporuna göre BitMEX’i “yüksek riskli” bir borsa olarak sınıflandırdı.

Bu olay, Seyşeller merkezli türev ticaret platformunun, CFTC (ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu) tarafından yasadışı ticaretle ilgili bir dava ile baskılanmasının ardından, kurucularına DOJ (Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı) tarafından cezai suçlamalar verilmesinden sonra geldi.

Bundan Geri Dönüş Yok

CFTC’nin davası ardından, BitMEX’in kasalarından 50.000’den fazla BTC çekildi; Gemini ve Kraken gibi mevzuata uygun borsalar yeni BTC yatırma akışları gördü. Muthemelen BitMEX borsasından çıkan BTC’ler Gemini ve Kraken borsalarına kaydı.

BitMEX’ten çekilen paraları içeren herhangi bir işlem, Chainalysis’in yüksek risk uyarısını tetiklemeyecektir.

BitMEX’in yasal sıkıntıları, itibarına zaten telafisi imkansız bir zarar verdi, bu da kurumsal tüccarların borsaya artık dokunmayacağı anlamına geliyor.

BitMEX’in muhtemelen düşen ilk domino taşı olduğu göz önüne alındığında; diğer düzenlenmemiş kripto borsalarının kaderi de aynı olacak gibi duruyor. İlk domino taşı düştü, dolayısıyla, diğer domino taşlarının da düşmesi kaçınılmaz.

İşlem Gözetimi

Chainalysis, kolluk kuvvetleri ile sıkı işbirliği nedeniyle kripto para birimi endüstrisinin özgürlükçü çevrelerinde tartışmasız en nefret edilen şirkettir.

“İşleminizi bilin” (KYT) aracı, şüpheli kripto para birimi transferlerini tespit ederek, şirketin müşterilerinin durum tespitlerini geliştirmelerine ve yetkilileri uyarmasına yardımcı olur. Bittrex ve Coinfield gibi birden fazla borsa, KYC/AML kurallarından şikayet etmek için Chainalysis yazılımını kullanır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Paralar Wall Street'e Geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu