BitMEX Karmaşası Neden Bitcoin İçin İyi? - BTC MAGAZİN

BitMEX Karmaşası Neden Bitcoin İçin İyi?

  • Analistler, BitMEX karmaşasının uzun vadede Bitcoin için iyi olduğunu iddia ediyor.

BitMEX üzerindeki CFTC baskısı, kripto para birimi endüstrisine şok dalgaları gönderdi, ancak birçok analist, alan için uzun vadeli iyi sonuçlara sahip olduğuna inanıyor.

Ancak, borsanın geleceğiyle ilgili belirsizliğin ve en önemlisi, fonlarının; kısa vadede daha fazla sıkıntıya neden olması bekleniyor.

2 Milyar Dolarlık Soru

BitMEX, CFTC tarafından ABD’de bir türev ticaret platformunu yasadışı olarak işletmek ve AML düzenlemelerini ihlal etmekle suçlandı.

Bunun da ötesinde, düzenleyici ayrıca BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve diğer kurucu ortaklar aleyhine onları Banka Gizlilik Yasasını (BSA) ihlal etmekle suçlayan bir ceza davası açtı. Suçlu bulundukları takdirde para cezası yerine parmaklıklar ardında beş yıla kadar karşı karşıya kalabilirler.

Bitcoin, BitMEX haberlerinden sonra anında yüzde dörtten fazla düştü.

CoinMetrics’in kurucu ortağı Nic Carter’ın da belirttiği gibi, borsanın kasalarında 2 milyar dolar değerinde BTC var.

BitMEX’in sıcak cüzdanında BTC olmadığı göz önüne alındığında, para çekme işlemleri her 24 saatte bir manuel multisig işlemiyle işlenir.

Benzeri görülmemiş bir hareketle, borsa şu anda mevduatları işliyor. Casa CTO’su Jameson Lopp, BitMEX’in bunu fonların güvenli olduğunu kanıtlamak ve piyasayı sakinleştirmek için yaptığını iddia ediyor.

Kovboyları Temizlemek

Bitwise Investments küresel araştırma başkanı Matt Hougan, BitMEX baskısının kripto paranın “Vahşi Batısını” ehlileştirmeye yardımcı olacağından aylar sonra kripto başına gelen “en iyi haber” olduğundan emin:

“Bir sonraki kripto büyüme dalgası, kurumsal yatırımlar ve gerçek dünya etkisi üzerine inşa ediliyor. Bu ancak kovboyları temizleyip kripto paranın yıkıcı potansiyelinin ortaya çıkmasına izin verirsek gerçekleşebilir. Ne kadar hızlı, o kadar iyi.”

Ekonomist Alex Kruger, federallerin BitMEX’i devreden çıkarmasının Bitcoin’in ETF’sinin onaylanma olasılığını artırabileceğini iddia ediyor:

CFTC ve DOJ’un Bitmex’i düşürdüğünü varsayın. Bitmex’in olmaması daha sonra ABD borsalarının ve OTC masalarının “önemli büyüklükte” pazarlar haline gelmesine ve SEC’in ETF’yi onaylama olasılığını keskin bir şekilde artırmasına neden olabilir.

Abra CEO’su Bill Barhydt, Bitcoin üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına inanırken, bunun DeFi için bir uyanma çağrısı olması gerektiğini söylüyor:

“DeFi hizmetleri, bugün merkezi kapatma anahtarına sahip olamayacak kadar merkezden uzaklaştırılmamıştır. Bu, arkalarındaki şirketlerin risk altında olduğu anlamına gelir. Oracleler başka bir sorundur.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu