BitPay ile Coinbase Kripto Kullanımını Kolaylaştırıyor

  • BitPay müşterileri artık doğrudan Coinbase hesaplarından Bitcoin, Ethereum ve XRP harcayabilirler.

BitPay, Amerika’nın önde gelen kripto para borsası Coinbase ile gelişmiş bir entegrasyon olduğunu duyurdu.

Coinbase kullanıcıları, Microsoft, Twitch ve Dallas Mavericks dahil BitPay destekli tüccarlar tarafından sunulan ürünler için Bitcoin, Ethereum, XRP, USD Coin ve diğer büyük kripto para birimlerini harcayabilir. Şimdilik işlemler 1.000 ABD Doları ile sınırlıdır.

Kripto Harcamayı Kolaylaştırmak

BitPay, Temmuz 2017’de cüzdan uygulaması içindeki Coinbase entegrasyonunu duyurdu. Bir ay içinde, uygulamanın kullanıcıları tüccarlara doğrudan ödeme yapabilecek, yani artık kripto paranın eşler arası (P2P) hareketine ihtiyaç olmayacak.

BitPay’in ürün direktörü Sean Rolland’e göre bu özellik, işletmelerin kriptoyu benimsemeleri için yeni fırsatlar sunuyor:

Coinbase ve BitPay arasındaki entegrasyon, kullanıcıların doğrudan Coinbase hesaplarından ödeme yapmasına olanak tanıyarak, kriptoyu kabul etmek ve kripto ile ödeme yapmak için yeni küresel iş fırsatları yaratıyor.

2019’da BitPay, 1 milyar dolardan fazla kripto para birimi işledi. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, toplam işlemlerinin yüzde 92’sinden sorumludur.

Haziran ayında, 330 milyar dolarlık küresel ödeme devi tarafından desteklenen tüm işletmeler tarafından kabul edilen bir Mastercard ön ödemeli kartını piyasaya sürdü.

BitPay’in Şüpheli İtibarı

2011 yılında kurulan en eski kripto para şirketlerinden biri olan BitPay, kripto para tüccarının benimsemesinin ön saflarında yer almaktadır.

Ancak geçen yıl şirket, bağımsız gazeteciler tarafından yönetilen kar amacı gütmeyen bir haber sitesi olan Hong Kong Free Press’e (HKFP) gönderilen bir Bitcoin ödemesini bloke ettiği için şüpheli duruma düştü. Bu, Bitpay’in Amazon yağmur ormanlarında yangınlarla mücadele eden bir hayır kurumuna gönderilen 100.000 dolarlık bağışı reddetmesinden sadece aylar sonra gerçekleşti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase Ripple İle Sınır Ötesi Ödemelerini Genişletti

Şirket ayrıca cüzdan uyumsuzluğu ve Bitcoin’in “2. katman” ödeme protokolü olan Lightning Network için destek eksikliği nedeniyle önemli eleştirilerle karşı karşıya.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu