Blockchain Fırsatını Yakalayın - BTC MAGAZİN

Blockchain Fırsatını Yakalayın

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı ve Çin Komünist Partisi Genel Sekreteri Xi Jinping, ülkenin Blockchain teknolojisinin sağladığı “fırsatı yakalaması” gerektiğini söyledi.

Pekin’deki Perşembe günü Merkez Komite Siyasi Bürosu’nun 18. toplu çalışmasının bir parçası olarak konuşan Xi, Blockchain teknolojisinin Çin’deki finansman işletmelerinden toplu taşıma ve yoksulluğun azaltılmasına kadar çeşitli konuları sıralayan geniş bir uygulama yelpazesine sahip olduğunu söyledi.

Xi, komite üyelerine, “Blok zincirini, çekirdek teknolojilerin bağımsız inovasyonu için önemli bir atılım olarak almalıyız” dedi.

“Ana yönü açıklığa kavuşturmalı, yatırımları artırmalı, bir dizi temel çekirdek teknolojiye odaklanmalı ve Blockchain teknolojisi ve endüstriyel inovasyonun gelişmesini hızlandırmalıyız.”

Xi Jinping

Çin cumhurbaşkanının blok zinciri konusundaki açıklamalarının, teknolojiyle ilgili ilk derin düşünceleri olduğuna inanılıyor.

Xi ayrıca, mevcut ve gelecekteki blok zinciri sistemlerine “hukuki kuralların uygulanmasının” gerekli olacağını söyledi. Bu amaçla Xi, rehberlik ve düzenleme için çağrı yaparak, uygulamaya ilişkin yukarıdan aşağıya bir yaklaşımı savundu. Xi, uygulamadan önce eğitim platformlarına yapılan yatırımlar ve “inovasyon ekipleri” de dahil olmak üzere teknolojinin testinin yaygın olması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında, diğer temel ihtiyaçların yanı sıra eğitim, istihdam, gıda ve tıbbi güvenlik gibi kişisel gelişime hitap eden bir platform olan “Blockchain +” nın yaratılmasını da istedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu