Blockchain Müzisyenleri Nasıl Güçlendirebilir?

  • Yakın tarihli bir rapora göre, müzisyenler, telif endüstrisi ödemelerinin müzik endüstrisi için blockchain’e geçişiyle güçlendirilmelidir.
  • Araştırmaya göre, dijital müzik akışı hizmetleri pazarında blockchainde büyüme potansiyeli var.

Yakın tarihli bir rapora göre, müzisyenler ve sanatçılar, daha yüksek bir ödeme talep etmek için pazarlık güçlerini artırarak, telif endüstrisi ödemelerinin müzik endüstrisi için blockchain teknolojisine geçişiyle güçlendirilmelidir. OPUS tarafından yapılan araştırmaya göre, dijital müzik akışı hizmetleri pazarında blockchainde büyüme için yüksek bir potansiyel var.

Blockchain‘e dayanan platform, zanaatlarını tanıtmak için geleneksel platformlara kıyasla müziğin daha yüksek kazanç elde etme potansiyeli nedeniyle müzisyenlerin merkezi olmayan platformlarla ilgilenebileceğini belirtiyor.

OPUS tarafından yapılan çalışma, şirketin tokenize edilmiş telif ücretlerindeki bir değişikliğin, müzisyenler ve sanatçılar için kişisel portföylerde çeşitlilik sağlayacağına inandığını gösteriyor.

Çalışmanın incelediği önemli bir şey, gelecekte açık kaynaklı merkezi olmayan müzik platformlarının sadece bir müzisyenin telif haklarının son payında nasıl ödenmesi gerektiğini değil, aynı zamanda onlara finansal okuryazarlığın uygulanabilir yönleri hakkında bir fikir vermesi gerektiğidir. Raporda ayrıca şunlar belirtiliyor:

“Bu pazara şu anda birkaç büyük oyuncu hakim olduğundan, yeni platformların bireysel müzisyenlere, podcast yapımcılarına ve diğer tüm sanatçılara dağıtılan telif haklarının yolunu ve miktarını değiştirmesi için önemli bir alan var. Özellikle, Blockchain statükoyu değiştirmek için burada.”

Rapor, Blockchain‘in müzik endüstrisinde oynayacağı ekonomik rol hakkında konuşurken, Çin, Rusya ve Hindistan’ın önemli değişiklikler göreceğini vurguladı. Bu, Amazon ve Spotify gibi akış platformlarının endüstride sahip olduğu yadsınamaz hakimiyetine rağmen gelecek.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın