Bloomberg Analisti: Spot Ethereum ETF Onayı Yakın Zamanda Gelmeyecek

Birçok spot Ethereum ETF başvurusu SEC’den onay bekliyor, ancak Bloomberg kıdemli analisti Eric Balchunas bu onayın yakın zamanda gelmeyeceğini düşünüyor.

Spot Ethereum ETF Yıl İçinde Gelebilir

Grayscale Investment, mevcut vadeli işlem ürünlerini vurgulayarak yakın zamanda Ethereum Vadeli İşlemler ETF başvurusunu geri çekti. CEO Michael Sonnenshein, firmanın Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE) bir spot Ethereum ETF’ye dönüştürmeye odaklandığını belirtti. Sonnenshein, Financial Times etkinliğinde Grayscale’in neden Ethereum ETF yarışına ara verdiğini açıkladı.

Balchunas ise Sonnenshein’in açıklamasına yanıt olarak, spot Ethereum ETF’inin bu yıl gerçekleşme olasılığına kötümser yaklaştı. Ancak, bu tür bir ETF’nin onayının yaklaşık bir yıl sonra gelebileceğine inanıyor.

Grayscale, ETH ETF Başvurusunu Neden Geri Çekti?

Balchunas, Sonnenshein’in geri çekilme gerekçesinin tam nedeni olmayabileceğini öne sürdü. Grayscale’in başvurusu “33 Act Ether Futures ETF” kapsamında yapılmıştı, ancak geri çekilme kararı dava açma olasılığını kapatmış görünüyor.

Grayscale’in spot Bitcoin ETF’i de SEC’in müdahalesiyle benzer bir süreçten geçti. ABD DC Temyiz Mahkemesi’nin müdahalesi, SEC’in Grayscale’in Bitcoin ETF başvurusunu yeniden değerlendirmesine yol açtı ve diğerleriyle birlikte Ocak ayında onaylandı.

Bu arada, birkaç spot Ethereum ETF başvurusu daha SEC onayı bekliyor. ARK 21Shares’in yanıt için 23 Mayıs’a kadar bir süresi var, ancak bazı piyasa gözlemcileri onayın geleceğinden emin değil. Benzer şekilde, SEC Invesco Galaxy’nin spot Ethereum ETF’si hakkında kararını Temmuz 2024’e erteledi ve belirsizliği artırdı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Metaverse Evreninde Düğün Yaptılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu