Bloomberg Analistinden Bitcoin Analizi: BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?

Bitcoin, Spot Bitcoin ETF heyecanının etkisi altında kalmasına rağmen belirli fiyat bölgelerinde direnç gösteriyor.

Son bir ayda Bitcoin, genellikle 26.000 doların altındaki fiyatlarda hareket etti. Ancak, lider kripto para birimi için 25.400 doların altında ciddi bir destek seviyesi gözükmüyor. Bloomberg’in deneyimli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in olumlu bir ivme yakalaması için ciddi bir trend değişikliğine ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti. McGlone, “Eğilim konusundaki yaklaşımımız, aksi ispat edilene kadar bu eğilime saygılı olmaktır” dedi.

McGlone’a göre, Bitcoin’in 100 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde seyretmesi, fiyatının 30.000 doların biraz üzerinde olabileceğini ve bu durumun, varlığın toparlanma potansiyelini gösterdiğini işaret ediyor.

Grayscale’in Bitcoin Trust’ının, Spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesi talebi sonrası olumlu bir Mahkeme kararının alınması, Bitcoin fiyatında sıçrama yarattı. Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Blackrock, Bitwise ve Fidelity gibi büyük oyuncuların Bitcoin ETF başvuruları hakkında kararını ertelemesiyle bu yükseliş kısa süreli oldu.

Bu durum, kripto para piyasasındaki yatırımcılar için önemli bir belirsizlik yaratıyor. Ancak, stratejistler Bitcoin’deki temel direncin, uzun vadede kripto parada bir toparlanma sinyali olabileceğini belirtiyor. Bu, yatırımcıların piyasa dinamiklerine dikkatle yaklaşmasını ve stratejilerini bu bilgiler ışığında şekillendirmesini gerektiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   El Salvador Halkı Bitcoin'e Şüpheci Yaklaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu