Bloomberg Etkinliğinde Konuşan Uzman Bitcoin, DOGE ve PEPE Yatırım Stratejisini Paylaştı

Kripto piyasası her zaman volatilitesiyle bilinir, ancak özellikle Dogecoin ve Pepe gibi meme coin’ler söz konusu olduğunda bu daha da doğrudur. Bu coin’ler yüksek spekülasyona maruz kalmakta ve sıklıkla herhangi bir içsel değere sahip olmadığından aşırı fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaktadırlar.

Dogecoin, DOGE olarak da bilinir ve 7 Mayıs 2015’te kısa bir süre için 0.0000869 dolarlık bir fiyat elde ederek en düşük fiyatına ulaştı. Öte yandan, 8 Mayıs 2021’de Dogecoin, 0,682 dolarlık bir fiyatla en yüksek fiyatına ulaştı. Fiyatı son 7 günde önemli ölçüde düştü ve %7,29 düşüşle işlem görüyor olsa da, hala 10.137.034.921 dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Benzer şekilde, PEPE token’ının fiyatı da oldukça volatil oldu. Son iki haftada %500 artışa rağmen son 24 saatte %10,96 düştü. PEPE’nin fiyatı, en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’in meme coin’i listelemesini duyurduktan sonra zaten maksimum değerinin %50’sini kaybetti. O zamandan beri PEPE’nin fiyatı hızla 0,0000044 dolardan 0,0000022 dolara düştü ve şu anda 0,000002003 dolardan el değiştiriyor.

Bu aşırı volatilite göz önüne alındığında, yatırımcıların meme coin’lere dikkatli bir şekilde yaklaşmaları ve sağlam yatırım ilkelerini takip etmeleri önemli.

Venn Link CEO’su Cici Lu’nun kripto portföyü hakkındaki tavsiyeleri önemli bir noktayı vurguluyor.

Cici Lu, 9 Mayıs 2023’te Hong Kong’daki Bloomberg Wealth Asia Summit 2023’te yaptığı konuşmada, kripto varlıkların volatil doğası hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Lu’ya göre, “Kripto varlıklarına yatırım yaparken, çeşitlilik ve aktif yönetim çok önemli.”

Özellikle volatil meme coin piyasasında yatırım yaparken, yatırımcıların çeşitlendirme ve aktif yönetimi takip etmeleri gereken temel prensipler olduğunu vurguladı.

Farklı kripto varlıklar genellikle piyasa değişikliklerine farklı tepkiler verir, bu nedenle yatırımları bunlar arasında çeşitlendirmek kayıpları azaltmaya yardımcı olabilir. Aktif yönetim, piyasa değişikliklerine yanıt olarak yatırım portföylerini düzenli olarak izleyerek ve ayarlayarak getirileri maksimize etmek ve riski en aza indirmek anlamına gelir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinası 84,3 Milyon XRP'yi Binance Borsasına Aktardı

Meme coin’lerinde ise çeşitlendirme, Bitcoin ve Ethereum gibi daha fazla tarihsel kayıda sahip ve daha az oynaklık gösteren diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak anlamına gelebilir. Böyle yaparak, yatırımcılar tüm yumurtalarını tek bir sepete koyma riskini azaltabilir ve önemli kayıplar yaşamayabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu