Bloomberg Stratejisti Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmininde Bulundu

Kripto dostu ABD bankalarının arka arkaya korkunç çöküşü, geçen hafta dijital varlık endüstrisini sarstı. Bitcoin (BTC) 28.000 $ fiyat seviyesine yaklaşırken kripto piyasası yeniden yoluna girdi. Bununla birlikte, bir Bloomberg Kıdemli Stratejisti, geleneksel piyasa kırmızı endeksler basarken Bitcoin fiyatının güç gösterdiğini belirtti.

Bloomberg Intelligence Kıdemli Makro Strateji Uzmanı Mike McGlone, bankacılık krizinin ortasında Bitcoin’in ABD Hazine bonoları ve altın gibi ticaret yapmak için ilerleyebileceğinden bahsetti. Bu, bankaların tahvil fiyatlarındaki düşüşün ardından stresle karşı karşıya kalabilmeleri nedeniyle gerçekleşebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 7 gün içinde %36 gibi büyük bir artış kaydettiği için küresel geleneksel piyasadan ayrılmayı başardı.

Bir Tweet’te Kıdemli Stratejist, Bitcoin’in 25.000 $ direnç seviyesinin üzerinde kalmasının, farklı bir gücün açık bir işareti olduğunu vurguladı. BTC, yazım zamanında ortalama 27.379 $ fiyatla işlem görüyor.

İyimser olarak, kripto için uzun vadeli görüşünün yükseliş olduğunu belirtti. Altın oranlarının ve hazine tahvillerinin toparlanması, resesyon öncesinde azalan riskli varlıkların yakın rüzgarlarının ortasında Bitcoin’de yol arkadaşı olabilir.

Mike McGlone’a göre Bitcoin, 14 Mart’ta 2023’ün en yüksek seviyesini yaklaşık 26.500 dolara çıkarırken, Nasdaq 100 hisse senedi endeksi bu yılın en yüksek seviyesi olan 12.881’in yaklaşık %5 altında kaldı.

Eight Global CEO’su ve kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in bu hafta sonu 28.5-29.000 $ fiyat seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. BTC’nin 26 bin doların üzerinde kalmayı başardığını ve ilerleyeceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, BTC fiyatının 28.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Uzun Vadeli Sahipleri BTC Arz Paylarını Artırdıkça Bitcoin 43.000 Doları Aştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu