Bloomberg’den McGlone: Bitcoin Başarısız Olabilir - BTC MAGAZİN

Bloomberg’den McGlone: Bitcoin Başarısız Olabilir

  • Bloomberg’den Mike McGlone, Bitcoin yasaklanabilir veya “kontrol altına alınabilir” diye uyarıyor.

Bloomberg Intelligence’dan Mike McGlone, Kitco ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Bitcoin’in başarısızlıkla sonuçlanabileceğini belirterek, bu yüzden altından çok daha riskli bir varlık olarak kabul ediyor.

“Hepimiz Bitcoin’in yeni bir teknoloji olduğunu biliyoruz. Başarısız olabilir. Bilmiyorum, teknoloji ve yönetmeliklerle gerçekte ne olacağını tahmin edemiyorum. Yasaklanabilir. Kontrol altına alınabilir.”

Daha sonra sarı metalin (altının) zaten bu evrelerden geçtiğini belirterek daha risksiz olduğunu söyledi.

1933’te ABD Başkanı Franklin D.Roosevelt, Amerikalıların altınına el koymak için bir yönetim emri imzalamıştı. Sarı metallerini veya madeni paralarını piyasa değerinin altında teslim etmek istemeyenler, 10 yıla kadar federal hapis cezasına çarptırılacaklardı.

İngiltere ayrıca 1966’da altın mülkiyetine kısıtlamalar getirdi ve vatandaşlarının dörtten fazla altın para biriktirmesini yasaklamıştı.

Yani anlayacağınız altın tüm bu sınavları zamanında zaten geçti.

CBDC’ler Bitcoin Talebini Artıracak

McGlone’un Bitcoin için boğa davası, yıllık arzı asla artmayacağı için kıtlığı etrafında dönmeye devam ediyor.

CBDC’lerin lider kripto para birimini nasıl etkileyeceği sorulduğunda analist, Bitcoin’e yalnızca bir “değer deposu” olarak daha fazla talep katacaklarına inanıyor:

“Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) sadece bir zaman meselesidir ve Bitcoin, CBDC’lerin altınıdır.”

Binance CEO’su Changpeng Zhao; kısa süre önce merkez bankalarının ancak daha da iyi bir alternatif bulmayı başarırlarsa Bitcoin’i tehdit edebileceğini belirtmişti.

Kripto Piyasasının Aşırı Doygunluğu

Konu daha geniş kripto piyasasına gelince, McGlone, en büyük stabilcoin olan Tether’in önümüzdeki yıllarda Ethereum’u devireceğinden emin:

“Önümüzdeki iki yıl boyunca trend aynı kalırsa, Tether iki numaralı kripto olacak. Bitcoin (değer deposu), Tether (temelde doların dijital versiyonu) ve sonra sırasıyla diğerleri olacak.”

McGlone, aşırı miktarda altcoin olduğunu iddia ediyor, bu yüzden tedbirli olunması gerektiğini yeniledi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu