Bloomberg’e Göre Bu Bitcoin Ticaret Stratejisi Artık Geçerli Değil

Bloomberg tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, kapanışta alım ve açılışta satış yapmak artık geçerli bir ticaret stratejisi olmayabilir.  

Bitcoin pandemi dönemi kazanımlarının çoğu, normal işlem saatlerinin dışında yapıldı. Birçok trader, görünüşte kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet haline gelen böyle bir stratejiden yararlanmaya başladı. Borsa kapanışında Bitcoin satın alan ve ardından açılışta satın alanlar kabaca %270 kazanç elde edecekti. Bu, kripto para birimleri ve ABD hisse senetleri arasındaki yüksek düzeyde korelasyon ile açıklanabilir. Bitcoin riskli bir varlık gibi davrandığından, fiyat hareketinin büyük ölçüde borsaya bağımlı olması şaşırtıcı değil.  

Her iki varlık da makro ortamdaki değişikliklere benzer şekilde tepki verir. Örneğin, son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) güncellemesinden sonra satılan Bitcoin ve hisse senetleri yukarı yönlü şaşırttı ve böylece daha da fazla oran artışı sinyali verdi.   

Ancak, Bespoke Investment Group’tan Jake Gordon, zamanla test edilmiş stratejinin çalışmayı bıraktığını fark etti. Geçen ay boyunca, ABD borsasının açılışını satın alıp kapanışı satanlar aslında daha yüksek kazançlar elde etti.

Bloomberg'e Göre Bu Bitcoin Ticaret Stratejisi Artık Geçerli Değil 2
Kaynak: bloomberg.com

Gordon, yeni eğilimin ortaya çıkmasının kesin nedenini saptamak için mücadele etti, ancak bunun, son zamanlarda mesai sonrası pazarında haber döngüsünün daha yoğun hale gelmesiyle bağlantılı olabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde kripto endüstrisi, Celsius ve Three Arrows Capital gibi önde gelen şirketlerin çöküşüyle ​​ilgili bir dizi kötü haberle sarsıldı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Üç Satoshi Dönemi Bitcoin Cüzdanı 2009'dan Beri İlk Kez Aktifleştirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu