Bonfida (FIDA) Nedir? Bonfida (FIDA) Geleceği ve Yorum 2022

Bonfida (FIDA) Nedir?

Bonfida, açık kaynaklı ticaret protokolü Serum’un üzerine inşa edilmiş ve aynı zamanda Solana blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir borsadır.

Kilitli Toplam Değerdeki (TVL) artışın da gösterdiği gibi, DeFi’nin büyüdüğüne şüphe yok. Geleneksel finans sektörü DeFi’ye geçtikçe trilyon dolarlık bir sektör haline gelebilir. Sonuç olarak, kullanıcılar neredeyse bir milyar artacak ve bu da mevcut blok zincirleri için ciddi sorunlara neden olabilir. Birkaç yıl boyunca tam olarak çalışmayabilecek olan Ethereum 2.0 hariç, mevcut zincirlerin çoğu verimini artırmaya hazır görünmüyor. Bununla birlikte, zincir üstü sipariş defterlerini kullanmada birçok olasılık sunan nispeten bilinmeyen bir blok zinciri varsa, o Solana’dır.

Solana ağı, yüksek yürütme hızına ve düşük ücretlere sahiptir. Ancak bu faydalarına rağmen, birçok insan için hala oldukça elverişsizdir. Bonfida, kullanıcılarına merkezi olmayan bir borsaya (DEX) erişim sağlayarak ve ayrıca Solana’nın potansiyelinden yararlanarak bu sorunu çözüyor. Proje, kripto para birimi endüstrisinde uzman olan bir grup ön uç, arka uç ve blockchain geliştiricilerinden oluşan Bonfida Vakfı tarafından inşa edildi.

Ekip ayrıca topluluk oluşturma ve mükemmel müşteri hizmeti sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Ekip, analiz ve mühendislik konusunda oldukça rahat ve kriptografi konusunda deneyim sahibi. Fonun amiral gemisi ürünü Bonfida, DEX’i bazı tanınmış merkezi borsalar kadar güçlü ve güçlü kıldığı için talepte haftalık bir artış gördü.

Bonfida, açık kaynaklı ticaret protokolü Serum’un üzerine inşa edilmiş ve aynı zamanda Solana blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir borsadır. Serum, Solana ile Serum DEX üzerinde işlem yapan aktif olarak büyüyen kullanıcı tabanı arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olan kapsamlı bir ürün paketi sunar. Ayrıca platform, Serum zincirinde gerçekleşen her türlü işlemi saklayan ve borsanın CoinMarketCap ve Coingecko tarafından halihazırda kullanılan verileri sağlayarak kendi hizmetlerini sunmasına izin veren bir arka uç yapısına sahiptir.

Serum GUI’nin amiral gemisi ürünü olarak amacı, Bonfida’yı Ethereum DeFi ekosistemindeki büyük oyuncuların yapabileceklerini çoğaltabilecek bir çözüm haline getirmektir. Solana ağı yüksek hıza ve düşük maliyete sahiptir. Bonfida ayrıca, kullanıcılarının merkezi olmayan bir borsaya (DEX) erişmesine ve Solana’nın potansiyelinden yararlanmasına izin vererek bu sorunu çözüyor.

Bir başka Bonfida ürünü de Solible. Solible, kullanıcıların zincir üzerinde NFT koleksiyonları satın almalarına izin vermek için geliştirilmiş bir NFT pazarıdır. Piyasa yapıcıların, likidite yaratma potansiyeline sahip projeyi destekleyen Alameda Research ve Bonfida ile stratejik bir ilişkisi var. Bonfida ortakları ve destekçileri arasında CMS, Divergence, AKG Venture, Resident Pet, Kenetic, Genesis Block ve Alameda Research gibi şirketler ve kuruluşlar yer alıyor.

Bu, kullanıcıların Serum DEX ve Swap hacimleri, yayılma yüzdesi ve toplam kilitli değer hakkındaki veriler dahil olmak üzere değişim etkinliği hakkında önemli analitik bilgiler toplamasına yardımcı olur. DeFi projesinin Solana ağındaki FIDA token’ı aynı zamanda Bonfida ekosisteminin yerel token’ıdır.

Kullanıcıların Solana Name Service ile ödeme gönderme ve alma şeklini basitleştiren ve bir sözleşme geliştirmek için Cope ile işbirliği yapan Varlık Bağımsız Sipariş Defteri (AOB) adlı yeni bir serum temel aracının oluşturulması token geçişine yardımcı olmak için. Ek olarak, Bonfida ayrıca Solana blok zincirini tüm kullanıcılara etkinleştiren ve geliştiren ürünler sağlamak için basit ama gerçekçi bir hedefleri olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Bonfida’nın ortakları arasında AKG Venture, Alameda Reserh, CMT Digital, Evernew Capital, Genesis Block ve Koinbros yer alıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DeFi vs Geleneksel Finans - Merkeziyetsiz Finans ile TradFi Karşılaştırması

Bonfida (FIDA) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: David Ratiney
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriSolana
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 44,729,963
  • Piyasa Değeri: ₺ 456,686,162
  • En Düşük Fiyat: ₺ 5.02
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,043.02
  • Proje Amacı: Projenin amacı, Serum, Solana ve Serum DEX Trio ticaretinin aktif kullanıcıları arasındaki boşluğu doldurmaktır. Ethereum DeFi ekosistemindeki kilit oyuncuları yeniden yaratmayı hedefliyor.

Bonfida (FIDA) Geleceği

Geleneksel finans sektöründen DeFi’ye geçiş, artan kullanıcı sayısından kaynaklanabilecek olası sorunlara çözümler sunarak FIDA Coin’in potansiyelini artırıyor. Solana ağı, hızlı yürütme hızı ve düşük maliyet avantajlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başararak kullanıcılarına DEX erişimi avantajı sağlıyor. Ortakları arasında; CMT Digital, Gennesis Bloc, AKG Venture, Koinbross ve Evernew Capital gibi isimlere sahip olması geleceğini olumlu gösteren unsurlardan biri. Uzmanlar, kripto cüzdanlarına FIDA’nın dahil olduğunu düşünüyor.

Özellikle Binance’in listelenmesinden sonra oldukça ilgi gören FIDA coin’in arkasındaki platformun uzun süredir kullanımda olduğunu belirtelim. Yatırımcılar son günlerde FIDA parasını yakından izlese de nispeten temkinli davrandıkları söylenebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Bonfida (FIDA) Yorum

FIDA Coin sağlam bir proje olarak piyasaya sürüldüğü ve arzının çok azı kamuya açıklanmadığı için kripto uzmanlarından olumlu açıklamalarla karşılaşıyoruz. Lansmanından bu yana istikrarlı ve kademeli olarak ilerleyen ve sürekli yatırımcıları çeken bu DeFi projesi, geleceğin teknolojilerinin önemini bir kez daha gösteriyor. Bu nedenle FIDA Coin incelemeleri birçok yeni yatırımcı için yüksek umutlar uyandırıyor.

FIDA Coin birkaç ay içinde onlarca kat büyüyerek daha fazla yatırımcının piyasaya girmesine izin verdi. Böylece en değerli kripto para birimleri listesinde 252. sırada yer alıyor. Sıraya geçmeye çalışıyordu. Günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır ve birkaç kripto para birimi için ek destek ve güçlendirme sağlar. Üstelik diğer ekosistemlere bağlı olduğu için kendi yapısını tam olarak oluşturamıyor gibi görünüyor. Bu bir eksiklik olsa da ilerleyen süreçte süreçlerin değişeceğine inanılıyor.

Bonfida (FIDA) Nereden ve Nasıl Alınır?

Bonfida (FIDA)’yı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu