Borç Tavanı Yasası ABD Meclisinden Geçti, Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü! Şimdi Ne Olacak?

ABD Temsilciler Meclisi, çok tartışmalı borç tavanı yasa tasarısını çarşamba günü kabul ederek ülkede ve dünya çapında büyük bir ekonomik felaketi önledi. Yasa tasarısı, 314’e karşı 117 oyla kabul edildi ve Senato’ya gönderildi.

Bu haberle birlikte Bitcoin’in fiyatı 27.100 dolardan neredeyse 26.600 dolara kadar düştü. ABD hükümeti borç tavanına 5 Haziran Pazartesi günü ulaşacak.

Temsilciler Meclisi’nin onayını alan yasa tasarısının, şimdi Başkan Joe Biden tarafından imzalanabilmesi için ABD Senatosu’ndan geçmesi gerekiyor. Şu anda geçerli olan borç tavanı yasa tasarısı, hükümetin borcuna çözüm sunmuyor; sadece borç tavanını 2025 yılına kadar askıya alıyor, bu da ABD hükümetinin süreci yeniden geçirmesi gerekeceği anlamına geliyor.

Bitcoin’in fiyatındaki düşüş, borç tavanı yasa tasarısının Temsilciler Meclisi’nden geçtiği haberleriyle beraber geldi. Eğer borç tavanı yasa tasarısı 5 Haziran’dan önce yasalaşırsa, ABD Hazine Bakanlığı ülkenin ekonomisini kurtarmak için trilyonlarca dolar basabilir ve bu da Federal Rezerv’in gelecek ay faiz artırımı açıklamasına neden olabilir. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), faiz oranlarına ilişkin kararlarını 15-16 Haziran tarihlerinde açıklayacak.

Yazım anında Bitcoin (BTC) kayıplarının önemli bir kısmını telafi ederken 26.906 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Yarım Trilyon Dolar Değerine Tekrar Ulaştı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu