Borsalardan Çekilen USDT Sayısı 5 Ayın En Düşük Seviyesinde - BTC MAGAZİN

Borsalardan Çekilen USDT Sayısı 5 Ayın En Düşük Seviyesinde

  • Glassnode analitik verileri, USDT’nin borsalardan çekilen cüzdanlar ve coinlerle ilgili zincir içi temellerinin büyük düşüşler gösterdiğini gösteriyor.

Glassnode analitik sağlayıcısı, USDT zincir içi temelleri ile ilgili yeni verileri paylaştı. Metrik verilerine göre, kullanıcılar Tether stablecoinlerini borsalardan daha az sıklıkta çekiyorlar ve ayrıca USDT cüzdanlarında çok daha az aktivite tespit edildi.

Yatırımcılar USDT’lerini Çekmemeyi Tercih Ediyor

Glassnode tarafından yayınlanan bir grafiğe göre, kripto borsalarından (1 günlük MA) USDT para çekme miktarı düştü ve beş ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bu değer şu anda 1.160.833’tür.

Bu metrik en son 4 Mayıs’ta ölçüldüğünde, o zamanlar 1.164.208 tutarındaydı.

Tether’in son zamanlarda dahil olduğu bazı yasal sorunlara rağmen, USDT en popüler USD destekli stabilcoin olmaya devam ediyor.

Çoğu kripto borsasında (özellikle en üst kademe olanlarda) alım satım çiftlerinin çoğunda kullanılır ve diğer stabilcoinler gibi, kripto para birimleri düşmeye başladığında güvenli bir sığınak görevi görür.

Ayrıca, bazı platformlarda; kullanıcıları USDT’lerini orada tutmaya ve para çekmekten kaçınmaya teşvik eden USDT stake programları çalışmaktadır.

Aktif USDT Adreslerinin Sayısı %12,6 Azaldı

Glassnode tarafından paylaşılan başka bir veri, son yirmi dört saat içinde, aktif USDT adreslerinin (2 günlük MA) miktarında önemli bir düşüş yaşandığını söylüyor.

%12,6’lık düşüşün ardından şu anda 6.482.167’de oturuyor.

CoinMarketCap ölçeğine göre, birkaç aydır Tether, ilk 3. sıranın sahibi oldu. Bir başka yeni dönüm noktası, Tether’in piyasa değerinin 15 milyar doları aşması ve bu seviyenin üzerinde kalmasıdır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu