Bu Gösterge Bitcoin İçin Yükselişinin Yaklaştığını Gösteriyor!

Teknik analizde en popüler ve zaman içinde test edilmiş göstergelerden biri olan Göreceli Güç Endeksi, ilk kripto para birimi son birkaç aydır son derece düşük değerlerde işlem gördüğü için Bitcoin için yaklaşmakta olan bir sıçramanın birçok işareti gösteriyor.

Kripto para biriminin iki haftalık grafiği, en az dört kez test edilmiş ve yerel geri dönüş noktalarını belirlemek için doğru bir araç olarak hareket eden 11 yaşındaki RSI kanalını görmemizi sağlıyor.

Bu Gösterge Bitcoin İçin Yükselişinin Yaklaştığını Gösteriyor! 2

Kanal sayesinde, 2019’da BTC’nin mevcut ATH’si olan 69.000 $’a ulaştığında piyasadaki en büyük yükseliş trendinin başlangıcını gördük. Kanal ayrıca ters yönde çalışarak, geri dönüşün neredeyse tam noktasını ve yükseliş trendinin sonunu görmemizi sağladı. Göreceli Güç Endeksi, yatırımcıların, fiyat hareketini çeşitli hareketli ortalamalarla karşılaştırarak bir varlığın ne zaman aşırı alındığını veya aşırı satıldığını belirlemelerine yardımcı olan bir araçtır. Yatırımcılar, bir varlığın durumunu belirleyerek pozisyon girişlerini ayarlayabilir ve buna göre hedefler belirleyebilir.

Gösterge, piyasadaki en son geri dönüşü başarılı bir şekilde belirlediği gerçeği göz önüne alındığında, teknik analizde en doğru araçlardan biri olmaya devam ediyor. Ne yazık ki, Bitcoin‘in bu fiyat etrafında sıçrama yapması, mutlaka tam bir geri dönüş göreceğimiz anlamına gelmiyor.

RSI, yalnızca varlığın aşırı alım veya aşırı satım olduğunu gösterir; bu, ters yönde hareket etmeye başlayabileceği anlamına gelir, ancak bu, bir noktada aşırı alım olacağı anlamına gelmez. Bugüne gelince, Bitcoin bir tarafta kısa vadeli bir sıçrama, diğer tarafta ticaret hacmi ve sürekli giriş eksikliği belirtileri gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasası Tasfiyesi 185 Milyon Doları Aştı; Bitcoin (BTC) Düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu