Bu Hafta Sonu Bitcoin'in Fiyatını Neler Bekliyor? - BTC MAGAZİN

Bu Hafta Sonu Bitcoin’in Fiyatını Neler Bekliyor?

Bitcoin’in fiyatı 58330 dolarlık ATH seviyesine doğru ilerliyor ve fiyat yükseldikçe türev borsalarındaki kaldıraç artmaya devam ediyor. Şimdiye kadar ilk kez, Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faizi 20 milyar doları aştı. Açık faizdeki artış iki şey anlamına gelir: daha fazla perakende ve kurumsal satın alma ve azalan satış baskısı ve türev borsalarında daha fazla talep.

Her ikisi de kısa vadede fiyatta bir artışa işaret ediyor. Şu anda 56000 – 57000 dolar civarında işlem gören Bitcoin‘in fiyatı artacak ve hafta sonu boyunca uzun bir fiyat rallisine devam edecek. 

Satım / alım oranı, yaklaşık olarak eşit sayıda alım satımcıların alım ve satım işlemlerinde bulunduğunun sinyalini veriyor. Bununla birlikte, artan açık ilgiyi ve varlığın fiyatı üzerindeki yükseliş etkisini perspektife koyan bir sosyal metrik, Skew’in günlük yeni borsa takipçileridir.

Grafiğe göre, son iki günde Twitter’daki borsa takipçi sayısında nispeten yüksek bir artış oldu ve bu, yatırım akışında, perakende ilgisinde ve genel artış talebinde bir artışa işaret ediyor. Borsalara olan talep, satış baskısını absorbe etmek ve fiyatın kısa sürede kritik 57000 $ seviyesini geçmesine izin vermek için yeterli olabilir.

Hafta sonu sona ermeden önce, madencilerden veya HODL yapanlardan büyük miktarda Bitcoin satışı olmadığı sürece, Bitcoin’in genişletilmiş rallisinde yükseliş farklılığının kaydedilmesi bekleniyor.

Bitcoin’de başka kısa vadeli satış riskleri de vardır. Borsalar için Bitcoin girişi 30’u aşarsa, satış baskısı artabilir. Spot borsalar için Bitcoin adres sayısı girişi 1250’yi aşarsa ve tüm borsalar için Bitcoin işlemleri girişi 560’ı aşarsa, bir satış olabilir ve fiyat rallisi bir düzeltme ile kesintiye uğrayabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu