Bu Yeni Gelişme Ethereum’un Rakibi BNB’nin Fiyatını Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkaracak mı?

Yaygın olarak Ethereum’un en çetin rakiplerinden biri olarak kabul edilen BNB Akıllı Zinciri (BSC), şu anda onaylanması halinde zincirdeki işlem ücretlerinin maliyetlerini azaltacak yeni bir yönetişim teklifi tasarlıyor. Bu, nihayetinde rakiplerine kıyasla rekabet gücünü artırarak ağa fayda sağlayacaktır.

Ücretlerin Düşürülmesi İçin Yeni Yönetişim Önerisi

Yakın zamanda sunulan teklif, BSC’nin etkili blok tahsisi sağlamak ve yeni kullanıcılar için daha çekici hale getirmek için “daha esnek bir işlem ücreti yapısına” ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Yeni önermeye göre, azalan maliyetler BNB ekonomisine daha fazla yardımcı olacak ve BSC’nin kripto pazarındaki konumunu güçlendirecektir.

BSC ağındaki işlemler 5 gwei sabit ücrete tabiyken, BNB ekosistemlerinin dışında bulunan Arbitrum (ARB) gibi Layer-2 çözümleri çok daha makul ücretler uyguluyor. 

Olası BNB Fiyat Rallisi

Teklif, BSC’nin yüksek gaz fiyatlandırmasının bir sonucu olarak blok zincirindeki ağ etkinliğinin azaldığını iddia ediyor. Sağlanan bilgilere göre, BSC’nin genel kripto alanındaki kullanımı %15 – 20 arasında bir yerde ve ağ yüksek gas fiyatlarını yeniden düşünmezse daha da kötüye gidebilir.

Binance topluluğu ve daha büyük kripto piyasası yeni teklife olumlu yanıt verdi ve piyasa katılımcıları, bunun sonunda Binance’in token’ı BNB için bir yükseliş senaryosuna yol açabileceği görüşünde. Şu anda BNB‘nin fiyatı son 24 saatte %1.83 yükselişle 316 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Robinhood CEO'su Dogecoin'in Nasıl Halkın Para Birimi Olabileceğini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu