Büyük Bitcoin Hareketinin Yaklaşmasının Bir Büyük Nedeni Var - BTC MAGAZİN

Büyük Bitcoin Hareketinin Yaklaşmasının Bir Büyük Nedeni Var

  • Skew tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in gerçekleşen oynaklığı üç yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Kripto para birimi türevleri analitik platformu Skew’den elde edilen veriler, Bitcoin‘in gerçekleşen oynaklığının %20’ye düştüğünü gösteriyor ki bu son üç yılın en düşük seviyesi.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin böylesine anemik performansı, büyük bir eğilim belirleyici hareketin muhtemelen ufukta olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Kötü Haberlerden Etkilenmiyor

Bitcoin, şu anda Bitstamp borsasında 10.635$’dan işlem görüyor, kötü haberlere rağmen son birkaç hafta içinde oldukça istikrarlıydı.

Piyasa, 281 milyon dolarlık KuCoin hackini görmezden geldi ve federallerin kripto türevleri devi BitMEX’i sıkıştırmasından bile neredeyse etkilenmedi.

ABD borsası da geçen hafta Başkan Donald Trump’ın sağlığıyla ilgili belirsizlik nedeniyle baskı altındaydı, ancak Bitcoin buna da omuz silkti.

İçinde bulunduğumuz hafta şimdiden düşüş manşetlerini getirdi. Pazartesi günü, “kripto baronu” John McAfee, ICO’ları büyütme/abartma yüzünden SEC tarafından kendisine dava açılmasının hemen ardından, İspanya’da vergi kaçırdığı gerekçesiyle tutuklandı. Dün, FCA, bir yıllık tartışmadan sonra kripto para türevlerine kesinlikle bir yasak getirdi.

Fırtınadan Önceki Sakinlik

Makro yatırımcı Raoul Pal’ın belirttiği gibi, Bitcoin’in 30 günlük tarihsel oynaklığı, tüm tarihi boyunca yalnızca yedi kez bu kadar düşük oldu.

Bu tür yedi durumdan altısında, BTC‘de; tavandan yükselen oynaklık ile büyük bir yukarı doğru hareket görüldü. Kasım 2018, BTC’nin büyük bir aşağı doğru hareket gördüğü tek aykırı değerdi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu