Büyük Fiyat Hareketi Öncesinde Ripple Balinaları Tarafından 360 Milyon XRP Satın Alındı

Kripto analisti Ali, XRP fiyatının 22 Haziran’dan 28 Haziran’a kadar neredeyse %12 düştüğü sırada devasa bir 360 milyon XRP satın alımını bildirdi.

Son altı günde, balinalar XRP fiyatındaki düşüşten yararlandı ve çantalarına 170 milyon dolar değerinde 360 milyon XRP ekledi.

XRP, 22 Haziran’da 0,52 dolarlık yüksek seviyelere çıktı. Fiyat hareketi, XRP fiyatı sonrasında tersine döndüğü için long pozisyonlar için bir tuzak oldu. Bundan sonra, XRP’deki kar alma, fiyatın durgunlaşmasıyla birlikte düzenli olarak arttı. Bu arada, düşüşler kısa fiyat patlamaları ile kesintiye uğradı. XRP daha sonra, günlük MA 50’yi temsil eden 0,486 dolar seviyesinin altına düştü. 28 Haziran’da, XRP fiyatı 0,464 dolarlık düşük seviyelere düştüğünde, XRP dip alıcıları için an geldi.

Günlük grafiğinde görüldüğü gibi, XRP, önceki günün düşüklerinden bir fiyat sıçraması görüyor ve 29 Haziran’da 0,473 dolar seviyesine ulaşıyor.

Yazının yazıldığı sırada, XRP son 24 saatte %2.2 artarak 0,47 dolara ulaştı. Token, haftalık zaman diliminde %4.5 düşüş gösteriyor. Daha fazla yükselmeden önce, XRP’nin 0,486 dolarlık günlük MA 50 engelini desteğe dönüştürmesi gerekiyor. Bu durumda, XRP, 0,52 dolar civarındaki yüksekleri yeniden test edebilir.

Diğer taraftan, XRP, boğaların bu engeli aşmak için güçlü bir itiş başlatmak üzere yeterli ivmeyi toplaması öncesinde 0,486 doların altında bir aralıkta kalabilir. 0,44 ila 0,46 dolar aralığı geçmişte olduğu gibi destek olarak kalıyor. Fiyat, bir sonraki hareketi tahmin ederken, XRP yatırımcıları altıncı en büyük kripto paranın bir sonraki büyük hareketini bekliyor. On-chain verileri, XRP için öngörülen gelecekte olumlu bir durum olduğunu; ancak, genel piyasa koşullarının devreye girebileceğini öne sürüyor. On-chain analitik firması Santiment, 26 Haziran’da XRP’nin hafif bir boğa göstergesi olduğunu ve hafif bir yatırımcı teslimiyetinin olduğunu belirtti. “Tarihsel olarak, karla kıyasla zararda daha büyük oranda hareket eden paraların değer kazanma olasılığı daha yüksektir,” diye ekledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple, Bitstamp'a Büyük XRP Transferi Gerçekleştirdi

Bu haftanın başlarında, kripto araştırmacısı Ali, XRP aktif adreslerinde ve ağ aktivitesinde bir artış bildirdi ve son üç kez XRP fiyatı arttığında, aktif XRP adreslerinin sayısında bir artışın onu takip ettiğini belirtti.

Tarihin bu kez tekerrür edip etmeyeceği bilinmiyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu