Büyük Şirketlerin Son Zamanlarda Bitcoin (BTC) Almasına Ne Yol Açtı?

Son zamanlarda kurumsal dünyada Bitcoin’in benimsenmesinin artmasıyla birlikte, kriptonun geleceği genel olarak parlak görünüyor. Bitcoin’e uzun süreli kurumsal yatırım yapma şansı, ileride elde edecekleri getirilere bağlı. Bu nedenle, Bitcoin (BTC) savunmasız kalırken şirketlerin nerede pozisyon aldığı son derece önemli. Bitcoin satın alan büyük şirketlerin kazançlı olup olmadığı sektör üzerinde büyük etkilere sahip olabilir.

Neden Büyük Şirketler Bitcoin Alıyor?

Son üç ayda, Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse sabit olmasa da değer olarak %50’ye yakın düştü. Mayıs sonunda 32.000$’dan 18.000$’ın altına düşen varlık fiyatı kısa sürede oldukça iyi bir dönüş yaptı. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken Bitcoin’in 60.000 dolar civarındaki hareketi oldu. Bu yükseliş büyük şirketlerin dijital varlığa göz kulak olmasını sağladı. Ancak bir finansal hizmetler şirketinin CEO’su Thomas Farley’e göre bu, Bitcoin’e yatırım yapmak ve bir portföy oluşturmak için yeterli değildi.

Salı günü CNBC ile yaptığı röportajda konuşan Farley, BTC 60.000 dolar civarındayken ilgilenen birçok şirket olduğunu söyledi. Ancak Bitcoin 17.000 $’a ulaşan bir düşüş trendi izlediğinden, şirketlerin çoğu o zaman gerçekten devreye girdi, diye ekledi. Aslında CEO, fiyat düşüşünü göz önünde bulundurarak kararların alınmasının gerçekten kolay olduğunu söyledi:

“Bitcoin 60.000 dolardayken, kenarda ‘yatırım yapmak istiyoruz’ diyen birçok kurum vardı. 17.000$’a ulaştığında, bu kurumlardan bazılarının devreye girdiğini görmek benim için bir şok olmadı. Bu oldukça kolay bir çağrıydı.”

Bitcoin Fiyat Artışı

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son 24 saatte %4,61 düşüşle 23.035 $’dan el değiştiriyor. Geçen hafta, kripto varlığı bir düzeltme yaşamadan önce 24,203 dolara yükseldi. Bu arada, kısa vadeli yatırımcılar vadeli işlem piyasasında Bitcoin’de pozisyon alıyorlar. Vadeli işlemlerde yeni sözleşmelerin açılmasıyla bu, Bitcoin fiyat artışını etkiliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bir Milyarder Daha Bitcoin Eleştirmenleri Arasına Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu