Cardano (ADA) Bu Nedenle En Az Değer Kaybeden Altcoin Olmuş Olabilir!

Neredeyse hiçbir altcoin, dünkü büyük kripto borsası FTX’in çöküşünü çevreleyen olaylardan kaçınamadı, ancak bazıları sadece birkaç çizikle kurtulmayı başardı.

Cardano’nun yerel blok zinciri token’ı ADA, %10’dan daha az değer kaybetti ve piyasa değerine göre ilk 10’un en az etkilenen kripto para birimi oldu.

ADA’nın muhtemelen kripto piyasası kan banyosu sırasında çok az kan dökmesinin nedeni, token’ın zamanında FTX’te spot piyasada listelenmemiş olmasıydı.

Bir hafta kadar kısa bir süre önce, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ADA’nın yakında borsada listeleneceğini iddia etti ve Cardano’nun “yeni” bir blok zinciri olduğu gerçeğini açıklayarak yokluğunu sebebini sundu.

FTX’in çöküşü Cardano için çifte galibiyete dönüştü. İlk olarak, alternatif olarak FTX spot piyasasında listelenmemekten yararlandı. İkincisi, Cardano’nun doğrudan rakibi Solana‘nın, FTX ve bağlı şirketlerin özkaynaklarına doğrudan katılımı nedeniyle yaklaşık %40 değer kaybederek piyasa değerinin zirvesinden atılması oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin, Ethereum'un Bir Sonraki Büyük Adımına İşaret Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu