Cardano, Bitcoin Gibi Olabilir mi?

Cardano topluluğu odaklı bir Twitter hesabı olan “ADA whale”e göre Cardano, Bitcoin’in dağılımına ve enflasyonuna yaklaşan birkaç kripto paradan biri olmaya devam ediyor. Ayrıca, BTC benzeri bir yol izleyebileceği için ADA’nın gelecekte bir noktada oldukça kıt bir varlık haline gelebileceğini düşünüyor.

“ADA whale”, adil dağılımı, fiyatının birçok kişinin satın almasına izin verecek kadar düşük kalması ve sabit arzı nedeniyle Bitcoin’in dinamiklerini doğru bulduğunu düşünüyor. Gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto, kıtlığın değer yaratabileceğine inanıyor; bu nedenle, maksimum Bitcoin arzı 21 milyon BTC ile sınırlı. 19 milyonuncu Bitcoin Nisan ayında çıkarıldı ve yaklaşık 100 yılda çıkarılacak sadece iki milyon BTC kaldı.

Cardano, Bitcoin gibi, ancak Ethereum’dan farklı olarak, sınırlı bir arz sınırına sahip ve kripto paranın varlığı boyunca yalnızca 45 milyar ADA oluşturulabilir.

Şu anda, CoinMarketCap verilerine göre maksimum arzın %75’ini oluşturan 33.82 milyar ADA dolaşımda ve şimdiye kadar 34.27 milyar ADA oluşturuldu.

Ancak, devam eden olumsuz piyasa koşulları nedeniyle, “ADA whale” şu anda ADA’ya yüklenmenin zamanı olmadığına inanıyor. “Bu bir ayı piyasası, bu yüzden muhtemelen aylarca çift haneli negatif getirilere hazır olun” diye tavsiyede bulunuyor.

Cardano’nun kapalı Vasil test ağı, Haziran hard fork’undan önce konuşlandırıldı

Cardano’nun ana şirketi IOHK’nın en son haftalık raporuna göre, kapalı Vasil test ağı, belirli bir dApps ve kullanıcı grubuyla işlevselliğini değerlendirmek için başlatıldı. Cardano ekibi, Haziran ayında gerçekleşecek Vasil Hard Fork Combinator (HFC) etkinliği beklentisiyle fikir birliğine özel geliştirmeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinası 84,3 Milyon XRP'yi Binance Borsasına Aktardı
Cardano, Bitcoin Gibi Olabilir mi? 2
Cardano’nun Ağ Büyüme İstatistikleri
Kaynak:  Essentialcardano.io

Ek olarak, IOHK ağ büyüme bilgilerini içeren bir grafik sağladı. Şu anda, Cardano üzerinde daha önce 943 olan 986 proje inşa ediliyor. Cardano’da yakın zamanda toplam 88 proje başlatılırken, NFT projelerinin sayısı 5.727’ye yükseldi. 

ADA yazım anında %2,39 yükselerek 0,47 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu