Cathie Wood’a Göre Bitcoin Bu Tarihe Kadar 1 Milyon Dolar Değerine Ulaşacak

Küresel kripto piyasası, FTX’in son çöküşü nedeniyle artan satış baskısı altında işlem görüyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yıldan bugüne (YTD) bazında %65 gibi ağır bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, Ark Invest’in kurucusu Cathie Wood, sürekli çöküşün ortasında Bitcoin fiyat tahmini konusunda hala yükselişte.

Bitcoin fiyatı 1 milyon dolara mı ulaşacak?

Bloomberg Markets ile yaptığı bir röportajda Cathie Wood, Bitcoin fiyat tahmini konusundaki bakış açısını netleştirdi. Wood, Bitcoin tahminini 2030 yılına kadar kripto para başına 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etti.

Cathie Wood, bazen piyasanın neyin gerçek olduğunu görmek için savaş testinden ve krizden geçmesi gerektiğinden bahsetti.

Wood, Bitcoin’in bu mücadelelerden çıkmayı başardığının altını çizdi. Bu arada Wood, bunu geciktirebilecek tek şeyin kurumsal yatırımcıların geri adım atması olduğuna inanıyor. 

Kripto piyasası toparlanacak mı?

Cathie Wood, FTX çöküşüne rağmen hala kripto pazarına güvendiğini vurguladı. Ancak, FTX’i bir sahtekar olarak nitelendirdi. Wood, kriptonun ilerlemeye devam etmesini bekliyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5’ten fazla arttı. BTC, yazım zamanında ortalama 16.601 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi şu anda 33,8 milyar dolar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   PayPal, Birleşik Krallık'ta Bitcoin ve Diğer Kripto Ticaret Hizmetlerini Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu