CBOE, Spot Bitcoin ETF’lerine Yeşil Işık Yakarak Kripto Piyasasında Yeni Bir Dönem Başlatıyor

SEC'in Beklenen Onayına Ramak Kala, CBOE Dört Potansiyel Spot Bitcoin ETF'si İçin Hazırlıklara Başladı

Chicago Board Options Exchange (CBOE), SEC’in onay süreci devam ederken Invesco, Ark 21Shares, Galaxy, VanEck ve Fidelity tarafından önerilen dört spot Bitcoin ETF’sine platformunda işlem yapma onayı verdi.

Chicago Board Options Exchange (CBOE), Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yeşil ışık bekleyerek dört potansiyel spot Bitcoin ETF’sine platformunda işlem yapma onayı verdi. Bu hareket, spot Bitcoin ETF’lerinin başlatılması çabalarında önemli bir adım olarak görülüyor.

CBOE’nin, bağlı platformu BZX Exchange üzerinden Invesco, Ark 21Shares, Galaxy, VanEck ve Fidelity’nin önerdiği fon tekliflerine yeşil ışık yaktığı bilgisi kamuoyuna bildirildi. Bu fonların işlem yapmaya hazır hale getirilmesi için CBOE’nin kayıtlarının hızlandırılması yönünde baskı yaptığı belirtiliyor.

CBOE’nin bu hamlesi, SEC ile yapılan toplantıların olumlu bir sonucu olarak görülüyor. Piyasa uzmanları, bu gelişmenin spot Bitcoin ETF onayının son aşamalarını işaret ettiğini ve resmi onayın yakın zamanda verilebileceğini düşünüyorlar. Bu durum, diğer borsaların da benzer adımlar atmasına yol açabilir.

Öte yandan, SEC’in henüz ilgili spot Bitcoin ETF ürünlerine resmi bir onay vermemesi nedeniyle CBOE’nin bu adımının bekleyiş durumunda olduğu belirtiliyor. SEC’in X sosyal medya hesabının sahte haberler yaymak için saldırıya uğraması, piyasa katılımcılarını ekstra dikkatli olmaya ve resmi onayları doğru kaynaklardan teyit etmeye yönlendiriyor.

Bu gelişmeler, kripto piyasasında belirsiz bir durum yaratıyor. Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %2,20 düşüşle 45.707 dolara gerilemiş durumda. Eğer SEC, spot Bitcoin ETF’lerine resmi onay verirse, bu durumun Bitcoin’in fiyatını yükseltebileceği ve kayıpları tersine çevirebileceği düşünülüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsveç Merkez Bankası: Bitcoin Para Birimi Değildir

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu