Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network (CELR) Geleceği ve Yorum 2022

Celer Network (CELR) Nedir?

Celer Network (CELR), çeşitli yeni ürünler ve protokoller aracılığıyla en popüler blok zincirlerinden bazılarının yaşadığı ölçekleme sınırlamalarının üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Uyumlu blok zincirlerinin verimlerini önemli ölçüde artırmasına ve birbirleriyle daha iyi etkileşime girmesine olanak tanıyan genelleştirilmiş durum kanalları ve toplama dahil olmak üzere ölçeklendirme teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanır.

Yüksek verimli bir Layer2 platformu ve oluşturulması kolay bir yan zincir çözümü sağlayarak yüksek düzeyde ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının başlatılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

CELR ekibi tarafından başlatılan ilk büyük çözümlerden biri, çok zincirli ve çok katmanlı varlıkları birbirine bağlamak için kullanılabilen bir yan zincir çözümü olan Celer Network State Channel’dı. Tier 1 blok zincirlerini ölçeklendirmeye yardımcı olabilecek merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için yüksek verimli bir platform oluşturmak için Celer NetworkPay, Celer NetworkApps ve Celer NetworkNodes dahil olmak üzere birden fazla bileşen kullanır.

Ayrıca, Celer Network ekibi Layer2.finance’i geliştirdi. DeFi verimliliğini artırmak için Celer Network Layer 2 (CELR) teknolojisini ve düğümler arasında düşük maliyetli değer aktarımı sağlayan bir Celer Network durum kanalı ağını kullanır. Farklı Katman 1 ve Katman 2 dizileri. cBridge yükseltmesi de dahil olmak üzere birkaç ek ürün piyasaya sürüldü.

Blockchain aynı derecede ilginçtir ancak işlem hızı ve verimliliği gibi birçok şeyi geride bırakabilir. Celer Network (CELR), zincir dışı işlem yönetimini sağlayan akıllıca tasarlanmış bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Celer Network platformu, ödemeler ve akıllı sözleşmeler için hızlı, basit ve güvenli zincir dışı işlemler sağlar. Proje, Substrate çerçevesi kullanılarak geliştirilen ilk projelerden biridir ve aynı zamanda Polkadot ekosisteminin bir parçasıdır. Ağın genel amacına gelince, kurucuları blok zincirin tüm potansiyelini açığa çıkarmayı ve Dapps’te daha verimli ve üretken çıktılarla devrim yaratmayı öngördü.

Blockchain, birçok endüstrinin karşılaştığı çok çeşitli sorunlara potansiyel bir cevaptır. Teknoloji artık tüm sektörlere çeşitli biçimlerde giriyor. Ancak bu teknoloji hala mükemmel değil çünkü bazı zorluklarla karşılaşıyor. Bunlardan belki de en bariz olanı ölçeklendirme sorunudur. Çoğu blok zinciri, milyonlarca aktif kullanıcıyı desteklemek için gereken ölçüde ölçeklenemez.

CELR, mevcut nesil blok zinciri ağlarının verimliliğini artırmak için kullanılan bir Katman 2 ölçekleme araç seti ile bu zorluğa bir yanıt sağlar.

CELR, platformunda çalışacak farklı blok zincirlerini ölçeklendirmek için zincir dışı bir ölçeklendirme çözümü geliştiriyor.

“OffChain” (veya Katman 2) ölçeklendirme çözümleri teorik olarak üstündür çünkü ağın blok zincirinden daha küçük işlemleri işlemesine ve ardından bunları “OnChain” adı verilen tek bir işlemde birleştirmesine izin verir. Bunu yaparak, genel sistem işlerliğini arttırırken ana zincirde meydana gelen işlem engelini azaltabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   VeriCoin (VRC) Nedir? VeriCoin (VRC) Geleceği ve Yorum 2022

2018’deki lansmanından bu yana, CELR Katman 2 tabanlı çözümleri hızla oluşturmuş ve kullanıma sunmuştur. Temmuz 2021’de, CELR ekibi kısa süre önce Layer2.finance DeFi ve cBridge uzantılı ürünlerin 1.0 sürümünü yayınladı. 2021’in geri kalanı için yol haritasının diğer önemli parçaları arasında, katman2.finance için ZK Toplama desteğinin eklenmesi ve bir kanal numarasının bir DeFi ekosistemine tek bir giriş noktası sağlamak için bir DeFi bildirim özelliği yer alıyor.

Celer Network (CELR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Mo Dong, Junda Liu, Xiaozhou Li ve Qingkai Liang
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 6.940.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 2.192.593.338,51
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,18
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 3,16
  • Proje Amacı: Kısaca Celer Network’e gidin; Sadece ödeme işlemleri için değil, aynı zamanda akıllı sözleşmeler için de hızlı, kolay ve güvenli zincir dışı işlemler sağlayan bir veri bağlantı katmanı genişletme platformu (Katman 2) diyebiliriz.

Celer Network (CELR) Geleceği

Hızlı ve ücretsiz zincir dışı akıllı sözleşme işlemleri, uygulama ölçekleme sorunlarının giderilmesi ve geliştiriciler için her türlü uygulama desteğinin sağlanması gibi unsurlarla Celer projesi çok önemli bir görev üstleniyor. Kullanıcılarına sunduğu aşırı hız ve kullanım kolaylığının yanı sıra bahis oynayabilme kabiliyetine sahip olmak da önemlidir. Güçlü bir ekip ve yeni projeler üzerinde çalışan Celer projesinin geleceği oldukça açık. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Celer Network (CELR) Yorum

Celr Coin Comment’den gelen veriler ezici bir çoğunlukla olumlu. BU durum uzun vadede çok akıllıca bir seçim olabileceği paylaşılsa da birçok uzmanın Celr Coin ile ilgili yaptığı analizler arasında yatırımcılar için doğru bir karar olmayacağı açık, acele edin. Çünkü Celr Coin’in ani dalgalanmaları, kısa vadede sürekli kazanç arayışında olan yatırımcılar için sinir bozucu olabilir.

Dengenin gelecekte nasıl değişeceğine dair paylaşılan bir veri olmadığı için Celr Coin’in yatırımcılarını mutlu edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Celer Network (CELR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Celer Network (CELR)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu