CFTC Başkanı Bitcoin’in Aşırı Enerji Tüketiminden Şikayetçi

Forbes’e göre, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, Bitcoin’in aşırı enerji tüketiminden yakındı. Bitcoin’in proof-of-work konsensüs algoritması, karmaşık matematiksel görevleri çözmek için büyük miktarda enerji gerektirir. Düzenleyici, endüstrinin çok daha az enerji tüketen alternatif bir fikir birliği mekanizması olan proof-of-stake’e geçmesi gerektiğine inanıyor. 

CFTC başkanı, belirli bir kripto para biriminin ne kadar enerji tükettiğini açıklama fikrini destekliyor. Behnam, Bitcoin‘in aşırı enerji tüketimiyle ilgili artan endişeler nedeniyle daha fazla geliştiricinin PoS projeleri üzerinde çalıştığını kaydetti.    

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen kısa süre önce Greenpeace ile ortak bir kampanya başlattı ve Bitcoin geliştiricilerini kripto para biriminin aşırı güç tüketimini azaltacak bir kod değişikliği uygulamaya çağırdı

Behnam ayrıca kripto para birimi gözetimini artırma niyetinde olduğunu belirtti. Protokol saldırıları, dolandırıcılık ve diğer saldırı türleriyle bağlantılı büyük kayıplar konusuna dikkat çekti. Behman, kripto para piyasasını daha “şeffaf” ve “esnek” hale getirmek istediğini iddia ediyor. 

CFTC, 2015’ten bu yana 50’den fazla yaptırım eylemi gerçekleştirdi. Şubat ayında düzenleyici kurum, Bitcoin‘i çevreleyen spekülatif iyiliğin büyük yatırım korumaları gerektirdiğini savundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para birimi endüstrisini daha verimli bir şekilde denetleyebilmek için daha yüksek bir yaptırım bütçesi istedi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Kırılma Eşiğinde Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu