CFTC Başkanı: Düzenlemelerle Bitcoin Büyük Ölçüde Büyüyebilir

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, CFTC’nin düzenlemesi altında, Bitcoin’in mevcut fiyatının iki katına çıkmasıyla büyük ölçüde büyüyebileceğini düşünüyor. Behnam’ın sözleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin hala kripto para birimlerini düzgün bir şekilde düzenlemeye çalıştığı bir zamanda geldi.

CFTC tarafından düzenlenirse Bitcoin büyüyebilir

Bu yorumları New York Üniversitesi’ndeki sohbetinde konuşurken yaptı. Behnam’a göre, Bitcoin’in büyümesinin yavaşlığı büyük ölçüde ağırlıklı olarak düzenlenmemiş bir alandan kaynaklanıyor. Behnam, Amerika’daki kripto para birimi endüstrisinin bir düzenleme eksikliğinden muzdarip olduğu gerçeğini kabul etti.

Buna göre, uygun bir düzenleyici çerçevenin Bitcoin’in büyümesini artırmasının muhtemel olduğunu kaydetti. Bununla birlikte, bu düzenleyici önlemlerin CFTC’nin tek görevi olması gerektiğine inanıyor.

CFTC tarafından düzenlenen bir pazar varsa, Bitcoin fiyatı iki katına çıkabilir.

Behnam

Behnam, kripto topluluğunun çoğunluğu gibi, kripto para birimi alanında düzenleyici netlik için çağrıda bulunuyor. Bununla birlikte, Behnam, CFTC’nin Bitcoin’i düzenlemek için SEC’den daha iyi bir konumda olduğuna inanıyor gibi görünüyor.

Behnam, kripto düzenlemesinin karşılaştığı zorluğu kabul ediyor

Hangi düzenleyicinin Bitcoin piyasasını denetlemede daha iyi olduğu konusundaki görüşüne rağmen, Behnam daha önce, yeniliği nedeniyle daha geniş kripto para birimi sahnesini düzenlemenin zor olduğunu kabul etmişti.

Çarşamba günü CNBC Squawk Box bölümünde konuşan Behnam, kripto para piyasasındaki düzenleyici belirsizliğin büyük ölçüde ilgili kurumların dijital varlıklar söz konusu olduğunda menkul kıymetler ve emtialar arasında ayrım yapamamasından kaynaklandığını itiraf etti.

SEC ve CFTC arasındaki üstünlük savaşı sorulduğunda Behnam, her iki düzenleyicinin de anlaşmazlık içinde olmadığını kaydetti. Kendisinin ve Gensler’in ajanslarının iyi geçindiğini ve sadece “makul bir sonuca” ulaşmak istediklerini belirtti.

Ancak Behnam, CFTC’nin mevcut zorluğunun gözetimindeki sınırlama olduğunu belirtti. Ajansının nakit piyasalarını denetleme yetkisine sahip olmadığına dikkat çekti. Bunun nedeni, türev piyasalarda erişiminin durmasıdır. Behnam, Kongre’den nakit piyasaları üzerinde yetki istediğini söyledi. Bu, CFTC’nin Bitcoin ve Ether nakit piyasalarını düzgün bir şekilde denetleyebilmesi içindir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   980.000 BTC'ye Sahip Gerçek Satoshi Nakamoto !?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu