Chainlink (LINK) Gini Katsayısı Yeni ATH'ye Ulaştı - BTC MAGAZİN

Chainlink (LINK) Gini Katsayısı Yeni ATH’ye Ulaştı

  • Glassnode analitik toplayıcısı, LINK paraları için Gini endeksinin LINK işlem ölçümlerinin yanı sıra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Glassnode tarafından paylaşılan son verilere göre, LINK için Gini katsayısı, LINK işlemlerini içeren ölçümlerle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Bu arada Whale Alert, balinaların toplamda 1 milyon LINK’den fazla veya yaklaşık 18.000.000$’dan fazla sayıda LINK transferi tespit etti.

LINK Gini Katsayısı Dalgalanmaları

Ekonomideki Gini katsayısı (endeksi), bir ulus veya bir grup insan içindeki servet eşitsizliğini tanımlar. Glassnode, LINK için bu metriğin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.972’ye ulaştığını tweetledi.

Grafik, katsayının geçen yıl Haziran sonunda yükselmeye başladığını, ardından 3 Temmuz’da daha da keskin bir artış gösterdiğini ve o zamandan beri istikrarlı bir artış gösterdiğini gösteriyor.

Bu, Glassnode’un, LINK coinlerinin çoğunun az sayıda adreste yoğunlaştığını ilk bildirisi değil.

Ajans Çarşamba günü, LINK’in en yüksek yüzde 1’lik adresler bakiyesinin 2 yılın en yüksek seviyesi olan %78.619’u yazdırdığını gösteren bir grafik paylaştı.

Gini katsayı çizelgesindeki ve bu çizelgedeki eğriler aşağı yukarı aynıdır ve ikincisi geçen yılın Haziran ayında yükselmeye başlamıştır.

LINK, Glassnode’a göre işlem hacminde de yeni zirvelere ulaştı.

Balinalar Neredeyse 1.000.000 LINK Transfer Ediyor

Whale Alert, geçtiğimiz on saat içinde ortalama 200.000 LINK ve 100.000 ve 70.000 token değerinde iki küçük işlem taşıyan dört ana işlemi tespit etti.

Fiat’ta bu yaklaşık 18.000.000$’a eşittir.

LINK’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17.74$’a yükselmesiyle (CoinMarketCap’e göre), tüccarların ve DeFi hayranlarının ilgisi artıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu