Chiliz Gerçek Zamanlı NFT Üretmek İçin Chainlink İle Entegre Oluyor - BTC MAGAZİN

Chiliz Gerçek Zamanlı NFT Üretmek İçin Chainlink İle Entegre Oluyor

Spor tokenizasyonu için önde gelen dijital para birimi ve blok zincir tabanlı taraftar etkileşiminde dünya liderleri Chiliz (Binance.com: $CHZ), akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verileri ve etkinlikleri ile otomatik olarak yürütülmesini sağlayan, güvenli ve merkezi olmayan oracle ağı Chainlink ile entegrasyon duyurdu.

Bu entegrasyon, Chiliz’in Socios.com ödül ve taraftar etkileşim platformundaki ortakları için, Chainlink’in merkezi olmayan Oracle ağı tarafından sağlanan ve gerçek zamanlı verilere dayanan Koleksiyon Tokenleri’nin (NFT) üretimini sağlayacak. Buna ek olarak, Chiliz, CHZ/USD için Chainlink Fiyat Referans Sözleşmesi’ni başlatacak. Bu temel fiyat akışı, her bir veriyi farklı veri toplama API’larından alan yedi düğümün bir araya getirilmesiyle sağlanıyor ve böylece CHZ token dönüşümleri için en yüksek güvenilirliği elde ediyor.

Bu entegrasyon sayesinde Chiliz, gerçek dünyaya cevap veren, dinamik, gerçek zamanlı spor etkinlikleri ve onları anmak için sınırlı sayıda koleksiyon tokenleri oluşturacak. Örneğin, bir futbolcu maç sırasında hat-trick yaptığında, buna hitaben sınırlı sayıda token basılabilecek.

Chiliz, ilk büyük adımını Şubat başında blokzincir ekosistem geliştiricisi Enjin ile, Socios.com’daki ortakları için Ethereum tabanlı koleksiyonları üretme anlaşması yaparak attı.

Chiliz & Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus şunları söyledi:


“NFT’ler 2020 ve sonrasında $CHZ’nin kullanım alanının genişletmenin anahtarı olacak. Şu anda inanılmaz iş ortaklarından oluşan bir kadromuz var. Bu yıl içinde daha da fazla partner ekleyeceğiz ve sınırlı sayıda lisanslı koleksiyon tokenleri üretmek için çok sayıda fırsat yaratacağız. Chainlink entegrasyonu, gerçek dünyadaki spor etkinliklerine, gerçek zamanlı olarak yanıt vermemizi sağlayarak, öngörülemeyen veya yeniden oluşturulamayan anları anmak için sınırlı sayıda NFT üretmemize izin veriyor ve bu tokenler ile gerçek koleksiyoncular için değer yaratıyor.”

Platform ortakları arasında dev futbol kulüpleri FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, Galatasaray A.S., Roma, CA Independiente ve arka arkaya Dota 2 şampiyonu OG var. Chiliz, 2020’nin sonuna kadar spor, e-spor ve eğlence endüstrilerinden 50 Fikri Mülkiyet Hakkı hedefliyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu