Chromia (CHR) Nedir? Chromia (CHR) Geleceği ve Yorum 2022

Chromia (CHR) Nedir?

Chromia kendisini, herkesin gerçek dünya dApp’leri oluşturmasını basitleştiren ilişkisel bir blok zinciri platformu olarak betimliyor. Günümüzün modern dünyası, sosyal medya, bankacılık, web gibi ilişkisel veritabanları tarafından desteklenmektedir ve bu teknoloji, matematiksel olarak on yıllardır optimizasyona dayalı olduğu için veri yönetimini kolaylaştırır.

Bir platform para birimi olmasının yanı sıra, CHR depolama ücretleri, stake etme ve sistem genelindeki diğer amaçlar için ödeme yapmak için kullanılabilir. CHR, bir blok zincirini veritabanına entegre eder, oy kullanımı ve fikir birlikteliği için bir yazılım katmanı ekler. Bu, farklı bağımsız katılımcılar arasında dağıtılan düğümler oluşturur. Bir veri yazma isteği yapıldığında, diğer düğümlerle paylaşan düğümlerden birine gider. Düğümler talebi kontrol eder ve anlaşmadan sonra veriler blok zincirine yazılır ve kaydedilir.

Chromia, onlarca yıllık gerçek dünya kurumsal teknolojisinin endüstriler arasında kullanılmasını sağlayan ilişkisel bir veritabanı kullanımıyla diğer blok zinciri platformlarından sıyrılıyor. Chromia Vault, kullanıcılara Chromia blok zincirinde token’larını ve dApp’lerini yönetmeleri için tek bir yer sağlayan bir cüzdan yazılımıdır; Single Sign On Chromia Vault ise güvenliği etkilemeden şifre girme ihtiyacını azaltan benzersiz bir özelliktir.

CHR, dApp’ler oluşturmak için tasarlanmıştır ve birçok geliştirici ve şirket tarafından kullanılmıştır. Chromia üzerine inşa edilen uygulamalar arasında merkezi olmayan kripto seçenekleri motoru Hedget, dijital sertifika platformu Lingon ve blok zinciri oluşturma oyunu My Neighbor Alice bulunur.

Ethereum’daki parçalamaya benzer şekilde, Chromia’daki her blok zinciri, Chromia’nın sahip olduğu tüm düğümlerin bir düşük kümesi olan bir kısım doğrulayıcı düğümle bağlantılandırılır. Bu bağlantı alt kümesi, Bizans Hata Toleransı (BFT) konsensüs algoritmasını çalıştırır.

CHR ağ konsensüsü, Chromia’nın işlem geçmişini Bitcoin ve Ethereum gibi Proof-of-Work (PoW) blok zincirlerine sabitleyerek daha da güçlendirildi. Bir blok sabitlendiğinde, nihai olarak kabul edilir. CHR, Chromia’nın yerel hizmet token’ıdır.. Kullanıcılar, dApp’lerde CHR token’larını kullanabilir ve dApp’ler, üreticilerin CHR token’larını kullanmasını önlemek için işlem ücretlerini öder.

CHR, dApp’lerin CHR tarafından desteklenen token’lar çıkarmasına izin verirken, dApp proje yatırımcıları bir kar paylaşım anlaşması yoluyla CHR’de tazmin edilebilir. Geliştiriciler için Chromia (CHR), geliştiricilere ait token’lar için daha fazla gelir talebi oluşturan popüler dApp’lerle dApp’lerinden para kazanma olanağı sağlar. Chromia’daki dApp’ler için mevcut uygulamalar arasında finans, oyunlar, emlak ve sağlık hizmetleri bulunmaktadır. Gelecekte CHR, tedarik zinciri, kurumsal hizmetler ve IoT (Nesnelerin İnterneti) dahil olmak üzere dApp’lere de odaklanacak.

CHR, Binance Smart Chain ve Ethereum için EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu Katman 1 ve Katman 2 bağımsız blok zinciri geliştirebilir. CHR, ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri işleme ve özelleştirilebilir ücret yapıları sağlayarak mevcut dApp’leri geliştirmek ve yeni nesil dApp’lerin oluşturulmasını sağlamak için ortaya çıktı.

Blockchain, Rell adlı tescilli bir programlama dili ile birlikte Relational Blockchain adlı benzersiz bir mimari kullanır. Rell programlama dili, SQL gibi kodlamak ve çalışmak için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, geliştiricilerin federe bir veritabanının verimliliğiyle verileri depolarken ve işlerken Blockchain’in güvenliğinden ve değişmezliğinden yararlanmalarına olanak tanır.

Chromia (CHR) üzerinde çalışan her dApp, ana blok zincirine dayalı olarak kendi yan zincirinde çalışır. Başka bir deyişle, her uygulama daha verimli bir şekilde ölçeklenir ve her uygulama geliştiricisine çeşitli ücret yapıları arasından seçim yapma özgürlüğü verir. Örneğin, bir uygulama, kullanıcıların işlem ücretlerini CHR’de (Ethereum veya Bitcoin’in çalışma şekline benzer şekilde) ödemesini gerektirebilirken, başka bir uygulama, bilgi işlem gücü tahsis etmek için yeterli CHR’yi paylayabilir ve kullanıcıların ücret ödemeden sınırsız işlem yapmasına izin verebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Staking Nedir? NFT'lerle Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

Chromia (CHR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Alex Mizrahi
  • Kuruluş Yılı: 2012
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 567,369,439
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,990,419,999
  • En Düşük Fiyat: ₺ 2.49
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 26.25
  • Proje Amacı: CHR, ilişkisel blok zinciri dedikleri şeyi oluşturmak için ilişkisel veritabanlarını ve blok zinciri teknolojisini birleştirir. CHR, Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. Öte yandan CHR platformu, gerçek dünya için geçerli olan mühendislik çözümleri yaratmayı hedefliyor.

Chromia (CHR) Geleceği

2022’nin ilk yarısında büyük beklentiler yaratan CHR, iş geçmişi ve satış hedefleri olan birçok yatırımcının listesinde yer almaya devam ediyor. Son grafikte görülen sıkıştırma ile hareketlenmeye başlayabileceği belirtildi. Outlook CHR/USDT, güçlü bir düşüş trendinin ardından kilit direncin çok üzerinde kilit desteğe doğru ilerledi. Bu seviyelerin altına düştüğü için yapılandırılmış risk olarak kabul edilir. Alım satım yapmadan önce, mevcut formasyonda alım satım yaparken görülen parite bazında destek ve direnç noktalarının değerlendirilmesi önemlidir.

Uzmanlar, CHR Coin ile ilgili yorumlarında, kullanıcıların daha ucuz ve daha hızlı işlemlerin yanı sıra daha ucuz ve daha hızlı geliştirme süresinin keyfini çıkarmasını sağladığı için bu projeyi umut verici gördüklerini söylediler. Uzmanlar, Chromia’nın özel, genel veya hibrit bir blok zinciri olarak kullanılabileceğini belirterek kurumsal blok zinciri altyapısına da dikkat çekti.

Chromia (CHR) Yorum

CHR coin’in yorumlarında ağırlıklı olarak işlem ücretinin Ethereum’dan daha düşük olduğu belirtiliyor. Düşük işlem ücretleri de CHR coin için bir avantajdır. Ayrıca, CHR token’ın kesin bir ademi merkeziyetçilik ifadesinin olmaması, kullanıcıların dikkatini çekiyor. Ayrıca projenin hem bir Blockchain hem de bir veri tabanı olması kullanım durumları ile ilgili çok olumlu yorumlar alıyor.

CHR coinleri ile ilgili yorumlarda bu, Blockchain’in ağırlığını azalttığı için memnuniyetle karşılanmaktadır. Öte yandan, kullanıcılar ve proje gözden geçirenler, CHR token’ın geleceği hakkında çok olumlu. Platformun geliştiricilere bildikleri bir dilde çalışma olanağı sunması, gelecek vaat eden bir artı olarak görülüyor. Ayrıca daha önceden bilinen bir proje olan Chromaway projesi olması, CHR coin’in hem mevcut durumu hem de gelecekteki durumu açısından “umut verici bir proje” olmasını sağlıyor.

Uzmanlar, CHR Coin’in geleceği konusunda oldukça iyimser. Hem proje altyapısının esnekliği ve kullanılabilirliği hem de Alice projesi gibi popüler oyunların altyapısı ile olan ortaklığı nedeniyle geleceği aydınlatabilecek güvenilir projelerden biri olmasını bekliyorlar. CHR Coin’in işlem ücretlerinin oldukça düşük olması ve altyapı güvenliğinin yeterli görünmesi nedeniyle gelecekte yatırımların sayısının artmasının mümkün olduğunu ve bu nedenle CHR Coin’in gelecekte değerinin artabileceğini belirtiyorlar. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Chromia (CHR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Chromia (CHR)’yı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu