Çinli Yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum’da Daha Fazla Düşüş Bekliyor

WuBlockchain’e göre, Çinli yatırımcılar Bitcoin’i 18.000 $, 15.000 $ ve 10.000 $’lık bir fiyatla satın alabileceklerine inandıklarından, kripto para piyasasındaki %70’lik Bitcoin düşüşü bazı kripto yatırımcıları için yeterli olmayabilir.

Oylamaya 2.200’den fazla kişi katıldı ve katılımcıların %8’i Bitcoin’in 18.000 dolara düşeceğine ve Ethereum‘un öngörülebilir gelecekte 1.000 dolara düşeceğine inanıyor. Her zamankinden daha fazla yatırımcı, 15.000 $ karşılığında bir BTC satın alabileceklerine inanıyor. Yatırımcıların en büyük payı, BTC’nin 10.000 dolara ve ETH’nin 500 dolara düşmesine bahse giriyor.

Anket, belirli bir bölgedeki kripto yatırımcılarının yalnızca niş bir bölümünü yansıtırken, bunu farklı bölgelerden perakende yatırımcılar arasındaki duyarlılık hakkında temsili bilgi olarak kullanabiliriz. Verilerin gösterdiği gibi, çoğu trader ve yatırımcı, mevcut fiyatlarla Bitcoin veya Ethereum için henüz hazır değil ve her iki para biriminin daha da düşeceğine inanıyor, bu da birkaç kripto para piyasası analistinin ve yatırımcısının tahminleriyle bağlantılı.

İstatistiksel olarak, bazı özel yatırımcıların düşüşü satın alma arzusu, varlıklar gerçekte yukarıda belirtilen değerlere ve fiyatlara ulaştığında ortadan kalkar. Böyle bir eğilim, bir varlığın olumsuz fiyat performansı ile yatırımcıların korkması ve bir tersine dönüş görene kadar herhangi bir girişten kaçınması gerçeğine bağlıdır.

Çeşitli zincir ve piyasa göstergeleri, Bitcoin’in aşırı derecede satıldığını ve şu anda tüccarların ve madencilerin karlılığı, gerçekleşmemiş kayıplar ve diğer ölçümler açısından tüm zamanların en düşük seviyelerinde oturduğunu gösteriyor. Yazım zamanında, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 20.522 dolar ve 1.174 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalardaki Bitcoin Balinalarının Sayısı Arttı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu