CME Group, Euro Tabanlı Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlemlerini Başlattı

CME Group Pazartesi günü ABD dışındaki talep nedeniyle Bitcoin Euro ve Ether Euro vadeli işlemlerini başlattı. Şirket daha önce Euro cinsinden kripto varlıklarının ABD dolarından sonra en yüksek işlem gören ikinci fiat olduğunu söyledi. CME’nin Euro vadeli işlem sözleşmelerinin müşterilere daha kesin araçlar sağlamayı amaçladığı belirtildi.

Popüler Talep Üzerine CME Euro Bitcoin Vadeli İşlemleri

CME Group Hisse Senedi ve Döviz Ürünleri Küresel Başkanı Tim McCourt, Euro ürünlerini piyasaya sürme kararının Dolar bazlı vadeli işlemlerdeki güçlü büyümeye dayandığını söyledi. 

“Bu yeni vadeli işlem sözleşmelerinin lansmanı, mevcut ABD doları cinsinden Bitcoin ve Ether vadeli işlem sözleşmelerimizde gördüğümüz güçlü büyüme ve derin likiditeye dayanıyor. Euro vadeli ürünleri, müşterilere ticaret yapmak ve riskten korunmak için daha kesin ve düzenlenmiş araçlarla yardımcı olacak” 

“Yeni Bitcoin Euro ve Ether Euro vadeli işlemlerimiz, ABD içindeki ve dışındaki kurumsal müşterilere, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminin ticaretini yapmak ve riskten korunmak için daha kesin ve düzenlenmiş araçlar sağlayacak.”

CME, yeni Bitcoin Euro ve Ether Euro vadeli işlem sözleşmelerinin sözleşme başına beş bitcoin ve 50 ether olarak boyutlandırılacağını söyledi. Yeni sözleşmeler, CME CF Bitcoin-Euro Referans oranı ve CME CF Ether-Euro referans oranı temelinde nakit olarak ödenecek. Şirket, Bitcoin ve Ether’in euro cinsinden fiyatının günde bir referans oranları olarak hizmet edeceğini söyledi.

ABD Dışına Genişleme

Euro cinsinden vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesi, CME’nin düzenlenmiş seçenekler için talep arttıkça kripto ürünlerini ABD’nin ötesine genişletme planlarıyla uyumludur. Ürün lansmanı, CME vadeli işlemlerinin son çeyrekte rekor talep görmesinden sonra geldi. İkinci çeyrek, 106.200 sözleşmede ortalama günlük açık pozisyon açısından rekor bir büyüme kaydetti. Çeyrek aynı zamanda 57.400 sözleşme ile ortalama günlük hacim açısından şimdiye kadarki en yüksek ikinci çeyrekti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CoinShares Raporu: Bitcoin ve XRP Öne Çıkarken, Bazı Altcoinler Zorluk Yaşıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu