Coinbase, 3. Çeyrek Raporunda 545 Milyon Dolarlık Net Zarar Bildirdi

Perşembe günü, kripto para borsası Coinbase, üçüncü çeyrek gelirinin analistlerin beklentilerinin altında kaldığını ve beklenenden daha büyük bir kayıp yaşadığını açıkladı.

Yatırımcılar, devam eden düşüş eğilimi nedeniyle kripto pazarını terk ettikçe, gelir bir önceki yıla göre %50’den fazla düştü. Mali olarak, şirket 545 milyon dolar zarara uğradı, ancak başlangıçta, bir önceki yıl neredeyse 400 milyon dolar kar elde etmişti.

Coinbase, yatırımcı mektubunda şunları söyledi:

“İşlem geliri, daha güçlü makroekonomik ve kripto piyasasındaki ters rüzgarların yanı sıra denizaşırı hareket eden ticaret hacminden önemli ölçüde etkilendi”

Coinbase’deki kullanıcı sayısı yıl boyunca azaldı. Önceki çeyreğin 9 milyon kullanıcısına ve ilk çeyreğin 9,2 milyonuna kıyasla şirket, üçüncü çeyrekte aylık 8,5 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi. StreetAccount’a göre, analistler tarafından 7.54 milyon bekleniyordu. Coinbase’e göre, aylık kullanıcı sayısı tüm yıl boyunca 9 milyonun “hemen altında” olacak.

Geçen yıl borsaya giriş yaptıktan sonra Coinbase, kripto para birimlerine artan ilgiye ve kripto alım satım araçlarına duyulan ihtiyaca ayak uydurmak için çalışanlarını ve insan gücünü artırdı.

Ancak 2022’de trend çarpıcı bir şekilde değişti ve işletmenin çalışan sayısını azaltmasını gerektirdi. Coinbase, Haziran ayında 1.000’den fazla tam zamanlı pozisyonu veya işgücünün %18’ini azaltacağını duyurdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kucoin Kredi Kartı İle Kripto Para Satın Alma İşlemlerine Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu