Coinbase ABD’yi Terk mi Ediyor? CEO, Brian Armstrong Açıklamada Bulundu

Bloomberg’in haberine göre, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Londra’daki bir fintech konferansında yaptığı son açıklamalar, şirketin San Francisco’daki genel merkezini potansiyel olarak terk edeceğine dair spekülasyonlara neden oldu.

Armstrong’un Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netlik için devam eden mücadeleyi vurgulayan sözleri, daha uygun bir düzenleyici ortam sunabilecek Birleşik Krallık gibi bir ülkeye taşınmak dahil tüm seçeneklerin değerlendirildiğini gösterdi. Bu yorumlar, şirketin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yakın zamanda yaşadığı anlaşmazlık gibi Coinbase’i ilgilendiren bir dizi düzenleyici gelişmenin ortasında geldi. SEC, Coinbase’e, borsa tarafından sunulan çeşitli kripto para birimleri ve üreticiler (Coinbase Wallet ve Coinbase Earn gibi) ile ilgili olarak ajansın yasal işlem başlatabileceğine dair resmi bir uyarı olan bir Wells bildirimi yayınladı. Kripto devi, düzenleyici baskıya rağmen hizmetlerinin her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Pazartesi günü SEC, Bittrex borsasına karşı bir yaptırım eylemi duyurdu ve eski bir ajans yetkilisi olan John Reed Stark, sırada Coinbase’in olabileceğini tahmin ediyor. Coinbase genel merkezinin potansiyel olarak taşınması, hem şirket hem de ABD kripto para birimi piyasası için derin etkilere sahip olabilir. En büyük ve en etkili borsalardan biri olan Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital para biriminin benimsenmesinde etkili olmuştur. Potansiyel bir ayrılma, Birleşik Krallık gibi daha ilerici ve şeffaf düzenleyici çerçevelere sahip ülkelerin liderliği ele geçirmesine izin verebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Eski SEC Direktörü Coinbase'e Katılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu