Coinbase Önümüzdeki Aylarda Bir Çok Altcoin’i Listeleyebilir

Amerika’nın en büyük kripto borsası, incelemekte olduğu varlıkların bir listesini yayınladı. Nisan ve Haziran arasında Coinbase’de listelenen 50 kadar yeni token olabilir.

Coinbase’in bir blog gönderisine göre borsa, “mümkün olduğunca fazla bilgi simetrisi sağlayarak şeffaflığı artırma çabasının bir parçası olarak” listeyi yayınladı.

Listede Binance USD (BUSD), 5 milyar doları aşan üçüncü en büyük stablecoin ve popüler DAO projesi BitDAO (BIT) gibi popüler projeler de dahil olmak üzere toplam 45 ERC-20 token’ı var.

Ayrıca Coinbase, Solana (SOL) ağında yayınlanan beş SPL tokenine atıfta bulundu; Geçen ay kripto borsası, Coinbase Cüzdan tarayıcı uzantısına Solana blok zinciri için destek ekledi.

San Francisco merkezli borsa ayrıca “bunun, incelenmekte olan tüm varlıkların kapsamlı bir listesi olmadığını” ve blog yazısında belirtilmeyen diğer varlıkları listeleyebileceğini vurguladı.

Coinbase, bahsi geçen varlıkların bazılarının, daha az bilinen yeni tokenlara veya nispeten düşük işlem hacimlerine sahip tokenlara uygulanan yakın zamanda tanıtılan Deneysel etiketiyle listelenebileceğini ekledi.

Coinbase etkisi

Coinbase, incelenmekte olan varlıkların listesini yayınlayarak, muhtemelen “pump and dump” senaryoları olasılığını en aza indirmeyi hedefliyor.

Geçmişte, Coinbase’deki token listelemeleri, genellikle “Coinbase Etkisi” olarak bilinen bir fenomen olan diğer borsalardan daha büyük fiyat artışları getirdi.

Kripto araştırma şirketi Messari’nin analisti Roberto Talamas, geçen yıl bir blog yazısında, “‘Coinbase Etkisi’, yeni listeler açıklandığında varlık fiyatları üzerinde olumlu etkileri olan iyi bilinen bir fenomen haline geldi” dedi.

Talamas’a göre, “Etkinin arkasındaki ekonomik mantık basittir. Bir kripto para popüler bir borsada listelendiğinde, hemen yeni bir dizi piyasa katılımcısına maruz kalır.”

Örneğin, ‘Coinbase Etkisi’ geçen Eylül’de borsanın Shiba Inu (SHIB) listesinin popüler meme parasının sadece bir saat içinde %11, ertesi gün ise %38 yükselmesine neden olduğu zaman kendini gösterdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bir Yerli Kripto Para Borsasına Daha Erişilemiyor

Ancak Coinbase listeleme etkisi kısa sürdü; haftalar içinde SHIB, neredeyse liste öncesi fiyatlara geri döndü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu