Coinbase Ripple İle Sınır Ötesi Ödemelerini Genişletti - BTC MAGAZİN

Coinbase Ripple İle Sınır Ötesi Ödemelerini Genişletti

Amerikan büyük kripto para birimi borsası Coinbase, sınır ötesi ödemelerini genişletti. Coinbase son bir duyuruyla konuya ilişkin gelişmeleri aktardı.

Coinbase müşterileri artık Ripple (XRP) ve USDCoin (USDC) kullanarak dünyanın her yerinde Coinbase hesabı olan herhangi bir kullanıcıya para aktarabilecekler. Geliştirmenin, kullanıcıların anında para gönderip almalarını ve aynı zamanda onları yerel para birimine dönüştürmelerini sağladığı bildiriliyor.

Coinbase, geçen Ekim ayında USDC’ye destek sağlayarak platformda işlem gören ilk stabil coin olmasını sağlamıştı. Coin, %100 ABD doları ile teminat altına alınmış ve geçen sonbaharda kripto ödemeleri şirketi Circle’ın ortağı olan CENTER tarafından başlatılmıştı.

Bu ayın başlarında Hindistan’ın özel bir bankası olan Federal Bankası, Ripple’in ağını sınır ötesi havale için kullanmaya başladı. Ripple ile ortaklık, bankanın havale ağına yeni teknolojiler uygulamak için daha geniş bir girişimin parçası olarak geldi. Ayrıca 28 Mart’ta Federal Bank, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Hindistan’a ödeme yapmak için iki havale platformu başlattı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu