Coinbase ve Ripple Yetkilileri Bir Araya Geldi; Dev Borsa XRP’yi Yeniden mi Listeleyecek?

ABD Kripto para endüstrisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ticaret Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (CFTC) net düzenlemeler elde etmek için bir mücadele içinde.

Düzenleyici savaşın ortasında, Coinbase ve Ripple yasal şeflerinin son toplantısı, XRP’nin yeniden listelenmesi konusunda kripto borsası hakkında çeşitli varsayımlar yükseltti.

Coinbase, XRP’yi yeniden listelemeye mi hazırlanıyor?

Coinbase’in Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal, Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty ile yapılan bir toplantıyı geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir gönderide belirtti. Alderoty buna cevaben Ripple’ın hukuk ekibiyle konuşmak için verdikleri zamanı takdir ettiklerini söyledi.

İki dev arasındaki toplantı, her ikisinin de ABD SEC’den düzenleyici onay aradığı bir zamana denk geldi. Ancak ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, net kurallar için uluslararası bir arayışa girdi. Öte yandan, Ripple Labs ve yöneticileri SEC ile uzun süredir devam eden bir dava sonucunu bekliyorlar.

Coinbase, SEC’e karşı bir dava açtı ve komisyonun dijital olarak doğal yöntemlerle işlem gören ve sunulan menkul kıymetlerin düzenlemesi için kurallar önermesi ve kabul etmesi için netlik istedi. Ancak komisyon henüz buna cevap vermedi.

Daha önce Coinbase, XRP Vs SEC davasında Ripple’a destek verdi ve önerilen amicus brief’inde, mahkemenin, şirketin XRP‘nin düzenlenmemiş bir menkul kıymet olduğu konusunda farkında olmadığını iddia etmesini dinlemesi için bir jüri seçmesine izin vermesini istedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İki Dev Borsa 400 Milyona Yakın Ripple (XRP) Taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu