Coinbase’den Anonim Cüzdanlara Büyük Miktarda Bitcoin Transferi Gerçekleşti

Popüler kripto para izleme servisi Whale Alert’e göre, önde gelen ABD kripto borsası Coinbase’den anonim cüzdanlara büyük miktarda Bitcoin transferi gerçekleşti.

Bu, Bitcoin’in kısa bir süreliğine 27.000 doların altına düştüğü bir sırada gerçekleşti. Whale Alert, bunların 11.533 BTC ve 11.347 BTC taşıyan iki ardışık transfer olduğunu bildirdi. Bu miktarlar sırasıyla 316.300.407 dolar ve 311.198.260 dolarlık karşılığa denk geliyor.

coinbase'den bitcoin transferi

Yine de, fiyat düşüşüne rağmen, Whale Alert Coinbase’e gelen kripto işlemlerini de kaydetti. İki isimsiz cüzdan, yukarıda belirtilen işlemlerden önce, muhtemelen fiyat düşmeden önce, bu üst borsaya eşit miktarda Bitcoin (her biri 1.627 BTC) gönderdi. Coinbase’de satılan sadece Bitcoin değildi. İki anonim cüzdan, yukarıda belirtilen kripto platformuna her biri 19.635 ETH aktardı.

Bitcoin, önde gelen kripto kredi platformu BlockFi’nin tasfiye planladığı haberleri üzerine 15 Mayıs’ta %1,9 düştü. Şirket, bu kararı temel neden olarak düzenleyici zorlukları göstererek Ocak ayından bu yana kripto platformunu ve neredeyse 700.000 müşteri hesabını devretmeye çalışıyor. Ancak bu girişimler başarılı olmadı.

BlockFi geçen yılın Kasım ayında iflas başvurusunda bulundu. BlockFi, geçen yılın başından bu yana çöken bir başka kripto platformudur. 2022 yılında Terraform Labs, Luna token ve UST stablecoin’in çöküşüne tanık olduk, ardından yaz aylarında Three Arrows Capital iflas etti. Kasım ayında ise Genesis ve Digital Currency Group çöktü.

Yazım anında Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %1.50 düşüşle 27.000 dolar seviyesinin altına gerileyerek 26.980 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Google ile Bakkt'ın İş Ortaklığı Bitcoin'i Daha İleriye Taşıyacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu