Coinbase’te Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Vadeli İşlemleri Yoğun İlgi Görüyor

1 Ağustos’taki lansmanlarından bu yana, XRP ve Litecoin (LTC) için sürekli vadeli işlem sözleşmeleri, borsalar tarafından paylaşılan son verilere göre Coinbase International’da inanılmaz bir 43.7 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaştı.

Bu arada, Coinbase ve Kraken de dahil olmak üzere büyük ABD borsaları, yakın zamanda XRP’yi tekrar listelerine ekledi. Bu hamle, XRP‘nin değerinin %70 oranında artarak bir noktada BNB‘yi bile geride bıraktığı Ripple lehine kritik bir kararın ardından geldi. “Sürekli vadeli işlem” olarak da bilinen sürekli kripto vadeli işlemleri, kripto para piyasasında bir tür türev sözleşmesidir. Bu işlemler, yatırımcıların belirli bir kripto paranın değerini ileri bir tarihte satın almalarına veya satmalarına olanak tanır. Geleneksel vadeli işlem sözleşmelerinin aksine, sürekli vadeli işlem sözleşmeleri süresiz olarak tutulabilir. Bu özellik, onları düzenli vadeli işlem sözleşmelerinden ayırt eder.

Coinbase’in kripto türevleri için uluslararası borsası bu yılın başında tanıtıldı ve ABD dışındaki kurumsal kullanıcılara sürekli vadeli işlem yapma olanağı sağlandı.

Bu adım, dijital varlık sektörünün geçmiş aksaklıklardan toparlanmaya çalıştığı ve Coinbase’in Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uğraştığı bir dönemde geldi. Fortune raporuna göre, Bermuda merkezli Coinbase’in yurtdışı şubesi, öncelikle kurumsal müşterilere ve piyasa yapıcılara hizmet verecek. Ancak, Coinbase’in Bermuda’da bir lisans satın almasının ardından son zamanlarda yapılan spekülasyonlara rağmen, CEO Brian Armstrong, düzenleyici endişeler nedeniyle şirketi ABD dışına taşıma fikrini reddetti. Armstrong, Coinbase’in ABD’deki tabanına olan bağlılığını vurgulayarak uluslararası lisansların küresel genişlemeye yardımcı olduğunu belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Meme Coin Piyasası Dogecoin ve Shiba Inu Liderliğinde 56 Milyar Dolarlık Zirveye Ulaştı!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu