CoinGate XRP Ödemelerini Askıya Alıyor - BTC MAGAZİN

CoinGate XRP Ödemelerini Askıya Alıyor

Avrupalı ​​kripto ödeme işleme şirketi CoinGate, Ripple’ın karşı karşıya olduğu SEC davası nedeniyle XRP’nin ödemelerde kullanımını askıya alacağını söyledi.


CoinGate, 15 Ocak 2021’den itibaren 4.000’den fazla tüccarın ödeme aracı olarak kripto para birimine erişimini engelleyecek. Karar, Ripple aleyhine davaya rağmen ödemelerde XRP’yi kullanmaya devam etmek için şirkete karşı halktan gelen uyarıları takip ediyor.

“15 Ocak 2021’den itibaren, XRP’deki alım satım ve işlem ödemelerini askıya alacağız. XRP’de topladığınız tüm fonlar güvende ve bir sonraki duyuruya kadar para çekme için geçerlidir. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Herhangi bir sorununuz varsa support@coingate.com ile iletişime geçin! “

CoinGate

SEC, 22 Aralık 2020’de Ripple ve yöneticilerine kayıtsız bir menkul kıymet olan XRP’nin satışını gerçekleştirdiği iddiasıyla dava açtı. XRP’nin güvenilir olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda henüz bir karar olmamasına rağmen, Coinbase ve dijital varlık yöneticisi Grayscale gibi üst düzey borsalar XRP’yi platformlarından kaldırdı.

Bu tür sorunlar beklendiği gibi XRP’nin fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden oldu. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için davayı sürdürme kararlılığını dile getirdi. XRP topluluğu, ABD hükümetinin SEC eylemlerini tersine çevirmesi için dilekçeler imzalayarak da amaca yardımcı oluyor.

İlk dilekçe, hükümetin XRP’yi bir menkul kıymet değil para birimi olarak görmesini sağlamak içindi. Hükümetin, Ripple aleyhindeki suçlamaları gözden geçirmesi için yeni bir imza kampanyası yeniden başlatıldı.

Bu arada, XRP Ledger tabanlı kripto değişim platformu GateHub, XRP’yi kaldırmayacağını ve XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna dair bir karar çıkana kadar onu desteklemeye devam edeceğini söyledi. Platform, XRP’nin SEC tarafından iddia edildiği gibi olmadığına inandığı için bu zor zamanlarında XRP’yi destekleme sözü verdi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu