CoinMarketCap Nedir, Nasıl Kullanılır?

CoinMarketCap, kripto paralarla ilgilenen herkes için çok kullanışlı araç ve grafikler sunan bir platformdur. CMC kısaltmasıyla da bilinen platform, kripto paralarla alakalı bilmek isteyeceğiniz neredeyse her bilgiye sahiptir. Bir hesap oluşturarak veya oluşturmadan birçok özelliğe erişebileceğimiz bu ücretsiz platform, binlerce kripto para ve borsa için işlem hacimleri, fiyatlar ve daha onlarca istatistiğe sahiptir.

CoinMarketCap Ne İşe Yarar?

Coinmarketcap ana sayfası, piyasa değeri sırasına göre listelenen binlerce kripto paranın canlı olarak kaydını tutmaktadır. Kripto endüstrisinin bir tarih damgası gibi çalışan ana sayfada herhangi bir kripto paraya tıkladığınızda o kriptonun piyasaya sürüldüğü günden bu yana USD ve BTC bazlı fiyatını, piyasa değerini ve işlem hacmini görebilir, isterseniz belirli zaman aralıklarını filtreleyebilirsiniz.

Kriptoyla ilgili ayrıntıları, canlı fiyat çizelgelerini, osilatörleri, sosyal medyada insanların söylediklerini, fiyat tahminlerini, kripto hakkında yapılan son haberleri ve daha fazlasını bu ekrandan takip edebilirsiniz.

CoinMarketCap’in üst navigasyonunda hepsi keşfedilmeye değer birçok bölüm bulunur.

Cryptocurrencies bölümünde kripto paralarla alakalı sıralamalar, son eklenen kriptolar, kategorilere göre kriptolar, çok yükselen ve düşenler, global grafikler ve tarihsel ekran görüntülerine ek olarak kullanıcıların fiyat tahminleri, Polkadot Parachain’leri, kripto paraları yasal para birimi olarak kabul eden ve etmesi muhtemel ülkeler gibi bilgiler vardır.

NFT bölümünde ise genel NFT istatistikleri, tarih aralıklarına göre en iyi koleksiyonlar ve yaklaşan satışlar vardır.

Exchanges bölümü; spot, türev ve DEX olarak üçe ayrılmış şekilde borsalar hakkında çeşitli istatistiki veriler, puanlamalar ve listelenen kripto çiftlerini sunar.

Community bölümü, beslemeleri ve makaleleri sunar.

Products bölümünde kripto dönüştürücü, mobil uygulamalar, blockchain gezgini, ücretsiz airdroplar, CMC’ye her gün giriş yapılarak kazanılan elmaslarla alınabilecek ödüller ve hem kripto paralar hakkında bilgi edinip hem de kripto kazanılan learn & earn bölümü vardır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Project Galaxy (GAL) Nedir? Project Galaxy (GAL) Geleceği ve Yorum 2022

Learn bölümü ise birçok alt kategoriyi içerecek şekilde kripto paralar ve blok zinciri hakkında yüzlerce konuda eğitim materyalleri sunan bir bölümdür.

CoinMarketCap Hesabı Oluşturmalı mıyım?

CoinMarketCap, kullanıcılara birden fazla izleme listesi oluşturma, portföy oluşturma, portföydeki varlıklardan gerçek zamanlı olarak ettiği kârı ve zararı görme gibi birçok özellik daha sunmaktadır. Bunların yanında CMC üyeleri günlük giriş yaparak Diamond biriktirebilir ve o Diamond’ları daha sonra ücretsiz NFT veya kripto almak için kullanabilir. Learn & Earn etkinliklerinde kripto kazanmak için yine CoinMarketCap üyesi ve çoğu zaman Binance üyesi olmak da gerekir.

CoinMarketCap tüm bunlarla sınırlı değildir. Bir sosyal ağ da piyasaya süren CMC, bu ağda insanların istediği gibi tartışma yapabilmesini sağlar. Web sitesinde canlı kripto fiyat ve istatistikleri göstermek isteyen kişiler, CMC’nin ücretsiz API hizmetinden faydalanabilir. CoinMarketCap aynı zamanda birçok sosyal medya platformunda hesapları bulunan ve takipçilerini sektördeki gelişmelerden anlık olarak haberdar eden bir platformdur. Tüm bunların ışığında CoinMarketCap, takip etmeye ve üye olmaya değer bir platformdur.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu